ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۶:۵۴
ناحیه منو


عوامل موفقیت شغلی

اگر تجربه‌ی چندین سال کار کردن در شرکت‌های بزرگ را ندارید، انگیزه‌ی خود را از دست ندهید. به پیشرفت حرفه‌ای ادامه دهید و سعی کنید همیشه حداکثر تلاش خود را انجام دهید البته با در ...

چگونه مطمئن ترین سهام را بخریم ؟

اگر تجربه‌ی چندین سال کار کردن در شرکت‌های بزرگ را ندارید، انگیزه‌ی خود را از دست ندهید. به پیشرفت حرفه‌ای ادامه دهید و سعی کنید همیشه حداکثر تلاش خود را انجام دهید البته با در نظر گرفتن نکات زیر:

عوامل موفقیت شغلی

۱- کنجکاوی

در پروژه‌های خود نشان دهید که میل به تغییر شرایط فعلی و بهبود اوضاع دارید. این کار به دیگران کمک می‌کند که بتوانند تصور کنند که شما چطور می‌توانید با مشکلات مواجه شده و آن‌ها را حل نمایید. شاید مدیری که می‌خواهد شما را استخدام کند از ایده‌ی نهایی شما خوشش نیاید ولی ممکن است طرز فکر شما را بپسندد.

۲- اشتیاق

این مورد خیلی کلیدی است زیرا نشان می‌دهد که شما تا کجا می‌خواهید پیش بروید. هنگامی که در مصاحبه از شما می‌خواهند که در مورد خودتان توضیح دهید، درباره‌ی مواردی که به آن‌ها اشتیاق دارید توضیح دهید و اگر استخدام شدید با نحوه‌ی کار کردن خود آن‌ها را ثابت کنید.

۳- انطباق‌پذیری

برخی افراد متخصص و باتجربه روش‌های خاص خودشان را دارند و زمانی که درون یک تیم کار می‌کنند از خود انعطاف نشان نداده و با ذهنی بسته وارد بحث‌های گروهی می‌شوند. شخصیتی از خود به نمایش بگذارید که تمرکز زیادی بر کارش دارد اما طوری رفتار نکنید که انگار همه چیز را می‌دانید.

۴- خلاقیت

داشتن ایده‌های نو برای شرکت‌هایی که می‌خواهند مطابق خواسته‌های مشتریان خود عمل کنند بسیار حیاتی است. وقتی به ایده‌های جدیدی دست یافتید، در کنار بیان نمودن آن‌ها در مورد پیشینه‌ی خلاقیت‌های خود هم صحبت کنید.

۵- مهارت‌ها

برای انجام شغلی که قرار است به عهده بگیرید مهارت‌های کاملا جدیدی از خود نشان دهید. یکی از مزیت‌های تازه‌فارق‌التحصیل بودن این است که شما با جدید‌ترین نرم‌افزار‌ها و مهارت‌های روز آشنایی دارید. همچنین اگر مهارت‌هایی خارج از حوزه‌ی تخصصی خود کسب کنید، ممکن است بتوانید وظایف خود را به شکل منحصر به فردی انجام دهید.

۶- شخصیت

چه باور کنید چه نکنید، شخصیت ما بر نتیجه‌ی کارهایی که انجام می‌دهیم تأثیر دارد. این شخصیت است که بین شما و دیگران تفاوت ایجاد می‌کند و به شما این شانس را می‌دهد که خود را از آن‌ها متمایز کنید.

۷- چشم‌انداز

از بیان کردن رویاهای بزرگ خود در جلسه‌ی مصاحبه نترسید. این کار نشان می‌دهد که شما اهداف بزرگی در سر دارید که برای رسیدن به آن‌ها تلاش خواهید کرد.

 

 

برچسب ها

نظرات شما