ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۱۲
ناحیه منو


فرضیه های موجود برای افزایش قیمت دلار

به گزارش اخبارمالی حساب من کارشناس بازار سرمایه کشور ، حمید میرمعینی در خصوص بالا رفتن قیمت دلار در کشور بیان کرد اگرچه افزایش ناگهانی قیمت دلار به نفع هیچ یک از ما نیست ، ...

به گزارش اخبارمالی حساب من کارشناس بازار سرمایه کشور ، حمید میرمعینی در خصوص بالا رفتن قیمت دلار در کشور بیان کرد اگرچه افزایش ناگهانی قیمت دلار به نفع هیچ یک از ما نیست ، اما در راستای حمایت از منافع ملی و با در نظر گرفتن این حقیقت که دولت برای مهار عواقب افزایش دلار تدابیری خواهد اندیشید ، بهتر است دست از دامن زدن به تشنجات برداشته و موجبات وحشت سایر هموطنان را فراهم ننماییم .

فرضیه های موجود برای افزایش قیمت دلار

میرمعینی همچنین بیان کرد برای افزایش قیمت دلار در برابر ریال می‌توان دو فرضیه مطرح کرد .

در فرضیه اول می‌توان چنین تصور کرد که دولت به طور خود خواسته به افزایش نرخ دلار تن می‌دهد تا از این طریق قسمت‌هایی از کسری بودجه سال ۹۵ را پوشش دهد .

طبق صحبت‌های میرمعینی، فرضیه دوم وجود دست‌های پشت پرده ، برای ناکارآمد و ناموفق نشان دادن دولت می‌باشد . وی افزود با نزدیک‌تر شدن به زمان انتخابات ، دست‌های پنهان به منظور زیر سوال بردن رویکردهای اقتصادی دولت ، اقدام به ایجاد اغتشاش در جو بازارهای کشور خواهند نمود . هدف دیگر این گروه ، ناهموار ساختن مسیر دولت در تثبیت قیمت‌ها، کنترل تورم و وارد آوردن فشارهای اقتصادی بر مردم و در نهایت تضعیف روحانی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است .

میرمعینی در ادامه صحبت‌های خود خاطر نشان کرد اینکه دولت در چه زمانی اقدام به کنترل قیمت دلار نماید ، به طور کامل تحت اختیار دولت می‌باشد .

وی بیان کرد در دو ماه اخیر شاهد افزایش ۱۵ الی ۱۷ درصدی نرخ ارز در کشور بوده‌ایم که متاسفانه برای این مدت کوتاه بسیار زیاد است. انتظار می‌رود که در آینده نزدیک ، دولت تمهیداتی برای کاهش یا کنترل قیمت ارز در کشور بی‌اندیشد و روند افزایش نرخ ارز و خصوصا دلار را در کشور تحت کنترل درآورد .

 

برچسب ها

نظرات شما