ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۲۲
ناحیه منو


فروش جایگاه‌های سوخت با شرایط جدید

به گزارش حساب من مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از آگهی ۵۰ جایگاه سوخت در روزنامه‌های امروز خبر داد و گفت: جایگاه سوخت ۱۵ استان به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد تومانی در روز ۱۳ ...

به گزارش حساب من مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از آگهی ۵۰ جایگاه سوخت در روزنامه‌های امروز خبر داد و گفت: جایگاه سوخت ۱۵ استان به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد تومانی در روز ۱۳ دی ماه به مزایده گذاشته می شود.

فروش جایگاه‌های سوخت با شرایط جدید

وی با بیان اینکه ۲۰۰ جایگاه سوخت با ارزش جاری ۲ هزار میلیارد تومان برای فروش در لیست واگذاری قرار دارد، افزود: جایگاه های سوخت با شرایط جدید ۴۰ درصد نقد و اقساط ۲ ساله واگذار شده و خریداران محدودیتی برای خرید آن ندارند.

وی یادآور شد:در گذشته یک مزایده برای فروش جایگاه های سوخت برگزار شد و بخشی از آن هم به فروش رسید، اما برخی خریداران تمایل داشتند تا مزایده به صورت نقد و اقساط باشد، لذا به دلیل ایجاد جاذبه برای خریداران در مصوبه جدید هیات مقرر شد تا این شرکتها به صورت ۴۰ نقد و اقساط ۲ ساله واگذار شود و به دلیل رقم بالا به صورت استان به استان فروخته شوند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این محدودیتی برای خرید این جایگاه ها توسط خریداران وجود ندارد تا زمینه ورود بخش خصوصی فراهم شود، لذا این واگذاری فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران و بخش خصوصی است تا از این مزایده استفاده کنند.

سبحانی با بیان اینکه مابقی جایگاه ها به تدریج واگذار می شوند، تصریح کرد: به نظر می رسد مزایده جایگاه‌های سوخت به دلیل رقم خوب و سودده بودن یکی از مزایده‌های خوب امسال است و امیدواریم کار قیمت گذاری و واگذای مابقی جایگاه ها تا پایان سال انجام شود.ایسنا

برچسب ها

نظرات شما