ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۲:۵۴
ناحیه منو


فلسفه کارآفرینی

فلسفه کارآفرینیموفقیت های مربوط به گذشته ضامن هیچ چیز در زندگی الان نیست. این یک فلسفه مهم برای روح کارآفرینی است. به محض اینکه یک کارآفرین دست از فعالیت بردارد و به ستایش موفقیت هایش ...

فلسفه کارآفرینی

موفقیت های مربوط به گذشته ضامن هیچ چیز در زندگی الان نیست. این یک فلسفه مهم برای روح کارآفرینی است. به محض اینکه یک کارآفرین دست از فعالیت بردارد و به ستایش موفقیت هایش بپردازد، تنبلی و تن آسایی او را احاطه خواهد کرد.

به جای استفاده از موفقیت ها برای ایجاد آرامش خاطر، یک کارآفرین از آن ها به عنوان نیروی جلو رانی در جهت رسیدن به موفقیت های بزرگ تر استفاده می کند.
“آدام اکرمن” یک از کارآفرینان بزرگ است. او زندگی اش را براساس حرکت و نه ماندن در گذشته پایه گذاری کرده است. او می گوید: هر روز  مثل یک ورشکسته از خواب بیدار می شوم و این نگرش من است، پس هیچ وقت خودستایی نمی کنم.
در حال حاضر درآمد آدام از فروشگاه آنلاینش ماهی ۲۵۰۰۰۰ دلار است. این درآمد باعث شده که او کار قبلی اش را رها کرده و در حال حاضر برای خودش کار کند و چند نفر نیز در استخدام اش باشند.
او موفقیت اش را مدیون فلسفه لذت از این سفر و چشیدن پیروزی ها می داند، اما نه زیاد از حد. کارآفرینی برای او جالب بود، زیرا او دوست داشت که از هیچ چیز، همه چیز بیافریند و از این فرایند خلاقانه لذت ببرد. او تاکید می کند که باید از این سفر کاری لذت نیز برد.
آدام در تولید محصولات خود و فروش آنلاین آن ها عالی است، اما متوقف نمی شود. او در حال حاضر ۷ محصول مختلف دارد که برای او ۳ میلیون درآمد سالانه دارند. اما این باعث توقف اش نمی شود و او تا پایان سال به ۲۰ محصول می رسد.
این همان نگرشی است که یک کارآفرین باید داشته باشد. اگر روی موفقیت هایتان تمرکز نداشته باشید، از شکست ها و اشتباهات هم نخواهید ترسید. اگر موفقیت تضمینی باشد بیش تر افراد می توانند کارآفرین باشند، اما ترس از شکست، آن ها را متوقف می کند و این همان دلیلی است که بیش تر افراد، کارآفرین نمی شوند. آن ها بیش تر از شکست می ترسند تا اینکه تمایل به پیروزی داشته باشند. متاسفانه زندگی بالا و پایین های خودش را دارد، این یعنی اگر بخواهید ببرید، باید شکست را هم بپذیرید. زندگی کردن بدون شکست و پیروزی ممکن نیست.
چه بخواهیم چه نخواهیم، زندگی بدرفتاری های خود را دارد و تنها توقع پیروزی داشتن، غیر منطقی است. زمانی که کارآفرینان با شکست مواجه می شوند، بلافاصله دوباره می ایستند و از اشتباهات شان درس می گیرند و دوباره ادامه می دهند. کارآفرینان موفق می دانند که درس گرفتن از اشتباهات برای آن ها دانش و قدرت بیش تری در مواجهه با چالش های بعدی به همراه خواهد داشت؛ در حالی که شکست بر روی بسیاری از افراد تاثیر منفی می گذارد و از آن ها بازنده می سازد.
تمرکز یک کارآفرین روی یادگیری و به کارگیری درس هایی است که تابه حال فرا گرفته است. اگر شما نیز چنین هستید، پس هیچ وقت گرفتار این باور نمی شوید که موفقیت های گذشته شما زندگی و موفقیت آینده‌ تان را تضمین می کند.

برچسب ها

نظرات شما