ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۰۴
ناحیه منو


قبل از سرمایه گذاری در بانک به این نکات توجه کنید

۱. گستردگی خدماتسطح خدمت رسانی و کیفیت خدمات بانک ها با یکدیگر متفاوت است اگر شما یک بررسی سرانگشتی بکنید خواهید فهمید که کیفیت خدمات کدام بانک با نیازهای شما مطابقت دارد.۲. تخصصی یا عمومیبرخی ...

۱. گستردگی خدمات

سطح خدمت رسانی و کیفیت خدمات بانک ها با یکدیگر متفاوت است اگر شما یک بررسی سرانگشتی بکنید خواهید فهمید که کیفیت خدمات کدام بانک با نیازهای شما مطابقت دارد.

۲. تخصصی یا عمومی

برخی بانک ها در زمینه های خاص صنعتی ،بازرگانی و… فعالیت می کنند و برخی مخاطب عام دارند شما اگر در حرفه خاصی مشغول فعالیت هستید که بانک تخصصی دارد و یا عضو اتحادیه خاصی هستید بهتر است در بانک تخصصی خودتان افتتاح حساب کنید تا استفاده از تسهیلات آن برای شما راحت تر شود.

۳. بانکداری الکترونیک

این روزها زمان اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بانکی که بتواند بیشترین میزان ذخیره زمان را برای شما به همراه داشته باشدخیلی مهم است همه بانک ها تبلیغ بانکداری الکترونیک و گستردگی خدمات آن را در دستور کار تبلیغات خودشان قرار داده اند اما کیفیت خدمات همه آنها یکی است؟ پس سعی کنید انتخاب عاقلانه ای داشته باشید.

۴. گستردگی شعب

برخی بانک ها خدمات مطلوبی دارند اما تعداد شعبشان محدود و میزان خدمت رسانی شان در محدوده جغرافیای خاصی است اگر شما در همان محدوده تمام کارهایتان انجام می شود به سراغشان برود در غیر این صورت بانک هایی با قدرت خدمات رسانی گسترده تر را انتخاب کنید.

۵.مجوز دارها

درحال حاضر تقریبا تمامی بانک های موجود در کشور دارای مجوز رسمی بانک مرکزی اند اما مجوز برخی کمی مساله دارد و متاسفانه تعدادی هم موسسه مالی و اعتباری فاقد مجوز مشغول فعالیت اند که پیشنهاد های وسوسه انگیزی به مردم ارائه می کنند اما از نظارت بانک مرکزی برخوردار نیستند پس سرمایه گذاری در آنها ریسک  دارد.

۶. پشتیبانی مناسب

یک بانک خوب همیشه همراه و همپای مشتری است پس حضور مرکز تلفن گویا، سایت، اطلاع رسانی و روابط عمومی قوی از نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید.

۷. انعطاف پذیری و تسهیلات

یک بانک خوب منعطف بوده و همیشه مشتری را در راس امور قرار می دهد ، احترام به مشتری ، ارائه تسهیلات مناسب و همراهی در کلیه مراحل تراکنش های مالی از ویژگی هایی است که یک بانک خوب باید از آن برخوردار باشد

۸.کادر متخصص

یک بانک خوب با توجه به گستردگی آموزش عالی در کشور از کادر متخصصص با تحصیلات و تخصص لازم و آشنا به اصول مشتری مداری و ارتباط با مشتری استفاده می کند و مردم از برخورد کارکنان بانک نهایت آرامش و امنیت را دریافت می کنند.

۹. سابقه

یک بانک خوب از سابقه و قدمت مناسب برخوردار بود و در ذهن عموم مردم از آن به نیکی یاد می شود . خوش نامی اصلی است که در هر تجارت و حرفه ای مهم است و در انتخاب ما تاثیرگذار خواهد بود.

۱۰. توجه به مشتریان خاص

بانک خوب قدر مشتریان خوش حساب، دائمی و حمایت گر خود را به خوبی می داند و در فرصت های مناسب از آنها تقدیر به عمل آورده و به آنها خدمات ویژه ارائه می کند.

برچسب ها

نظرات شما