ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۲:۲۸
ناحیه منو


قرارداد جدید برای آزادراه تهران – شمال

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال از نهایی شدن قرار‌داد مشارکت شرکت دوو کره جنوبی در این آزاد‌راه خبر داد.مهران اعتمادی اعلام کرد: کره‌ای‌ها پیشنهاد خود برای حضور در این آزادراه را از حدود دوماه ...

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال از نهایی شدن قرار‌داد مشارکت شرکت دوو کره جنوبی در این آزاد‌راه خبر داد.مهران اعتمادی اعلام کرد: کره‌ای‌ها پیشنهاد خود برای حضور در این آزادراه را از حدود دوماه پیش مطرح کردند. در طول این هفته‌ها کارشناسانی از دو شرکت دوو و هیوندای کره جنوبی به ایران آمدند و شرایط و اوضاع کارگاهی این پروژه را تحت نظر قرار دادند.

وی ادامه داد: پس از این بازدید‌های ابتدایی مذاکرات ایران با شرکت دوو که پیشرفت قابل توجهی داشت و تصمیم گرفته شد مسائل مربوط به این مذاکرات در قالب یک تفاهم‌نامه اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال با اشاره به مذاکرات روزهای اخیر برای حضور کره‌ای‌ها در آزادراه تهران – شمال تصریح کرد: مذاکرات نهایی در طول این روزها به یک تفاهم‌نامه رسید که متن این تفاهم نیز ساعتی پیش با امضای طرفین نهایی شد.

اعتمادی درباره‌ی چگونگی ورود کره‌ای‌ها به این طرح نیز توضیح داد: کره‌ای‌ها پیشنهاد کردند که کار خود را در قطعه سوم این آزاد‌راه آغاز کنند. براساس بحث‌های صورت گرفته کارشناسان بناست در طول شش ماه آینده که تا زمان نهایی شدن پروژه فاصله است بحث‌های اقتصادی و فنی را به شکل کامل بررسی کنند.

وی ادامه داد: شرط ابتدایی ما برای نهایی شدن این مذاکرات سرمایه‌گذاری کره‌ای‌ها در این پروژه بود که تفاهم ابتدایی برای آن صورت گرفته است. پس از آن و در جریان بررسی‌های کارشناسی تعیین خواهد شد که کار را کدام پیمانکاران و در چه شرایطی اجرایی کنند.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال در پاسخ به این سوال که مبلغ سرمایه‌گذاری کره‌ای‌ها در این طرح چقدر خواهد بود نیز گفت: سطح کل همکاری‌ها مربوط به سقف قرار‌دادهای اقتصادی منعقد شده میان دو کشور است اما در رابطه با این تفاهم‌نامه خاص قرار‌داد با مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو بسته شده است.

برچسب ها

نظرات شما