ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۰۸
ناحیه منو


لغو یک هزار میلیارد دلار قرارداد نفتی

به گزارش اخبارمالی حساب من در حالی که اکتشاف نفت در آمریکا روندی صعودی دارد، در سایرکشورهای نفتی اکتشاف نفت به شدت کاهش پیدا کرده است.   یکی از بزرگترین سیاست گذاران در بخش انرژی گفته بود ...

به گزارش اخبارمالی حساب من در حالی که اکتشاف نفت در آمریکا روندی صعودی دارد، در سایرکشورهای نفتی اکتشاف نفت به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

 یکی از بزرگترین سیاست گذاران در بخش انرژی گفته بود در سال گذشته میزان اکتشاف نفت خام به پایین ترین حد خود رسیده  و به نظر می رسد که این روند بهتر نخواهد شد. بر اساس گزارش مجمع بین المللی انرژی امکان دارد که این میزان به کمترین میزان اکتشاف نفت خام در ۷۰ سال اخیر برسد.

مجمع بین المللی انرژی هشدار داده بود که سرمایه گذاری های غیر مفید می‌تواند تولید نفت در بازار را با مشکل رو به رو کند. هم اکنون نیز بازار با تولید مازادی رو به رو است. در همین حال، اگر در سال های آتی حفاری چاه های نفتی کاهش پیدا کند، مجدد قیمت نفت افزایش پیدا می کند و دیگر تولید کافی به اندازه تقاضای جهانی در بازار نخواهد بود.

بر همین اساس، اکتشاف نفت در سال ۲۰۱۶، ۲.۴ هزار میلیارد بشکه بوده در حالی که در ۱۵ سال گذشته این آمار میانگین ۹ میلیارد بشکه در سال بوده است.

شرکت های انرژی پس از کاهش قیمت نفت در بازار در سال ۲۰۱۴ سرمایه ها و قراردادهایی به ارزش یک هزار میلیارد دلار را لغو یا عقب انداختند.منبع

برچسب ها

نظرات شما