ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۵۰
ناحیه منو


محمد فطانت فرد ،رئیس جدید سازمان بورس

محمد فطانت فرد ،رئیس جدید سازمان بورس در شرایطی سکان مهم‌ترین بازار مالی کشور را به دست گرفته است. به عقیده آنها، شفافیت در بازار سهام، تعیین تکلیف نمادهای متوقف در بورس، حضور فعال سازمان ...

محمد فطانت فرد ،رئیس جدید سازمان بورس در شرایطی سکان مهم‌ترین بازار مالی کشور را به دست گرفته است. به عقیده آنها، شفافیت در بازار سهام، تعیین تکلیف نمادهای متوقف در بورس، حضور فعال سازمان در تصمیمات دولتی و مجلس برای تامین نظرات این بازار، استفاده از اهرم‌های جدید مالی برای پیشبرد هدف تامین مالی در اقتصاد، بازگشت ثبات به بازار بدون استفاده از ابزارهای شاخص‌سازی و مواردی از این قبیل به‌عنوان مهم‌ترین خواسته‌های بازار از سکاندار جدید بازار سهام است.

محمد فطانت‌فرد ،رئیس جدید سازمان بورس در شرایطی سکان مدیریت این سازمان را روز سه‌شنبه به دست گرفت که بازار سهام کشورمان طی حدود یک سال گذشته حدود ۲۱ درصد زیان را تجربه کرده است و تلاش‌های سازمان برای اصلاح روند کاهشی آن نیز نتوانسته به بازگشت رونق به بورس منتهی شود.

این در حالی است که در این بین برخی مشکلات از جمله توقف طولانی‌مدت برخی نمادها به خصوص پالایشگاه‌ها، نحوه اطلاع‌رسانی در بازار، سیاست‌های تثبیت در بازار سهام و مواردی از این دست که به تقاضای اصلی بازار منجر شده موضوعاتی است که فعالان بازار سهام از رئیس جدید سازمان بورس انتظار دارند.

برچسب ها

نظرات شما

    ramezani می گوید :

    man ghablan ba ishon hamkar bodam