ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۵۱
ناحیه منو


محموله‌های نفت خام از بابک زنجانی پس گرفته شد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت عنوان کرد محموله‌های نفت خام از بابک زنجانی پس گرفته شد و محموله‌های نفت خام به طور کامل به فروش رسیده و نیمی از میعانات گازی را نیز به ...

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت عنوان کرد محموله‌های نفت خام از بابک زنجانی پس گرفته شد و محموله‌های نفت خام به طور کامل به فروش رسیده و نیمی از میعانات گازی را نیز به فروش رساندیم اما محموله‌های نفت کوره هنوز پس گرفته نشده است.

سید محسن قمصری با بیان اینکه سه سال است که در تحریم مستقیم ظالمانه غربی‌ها هستیم، گفت: از نظر من تحریم مربوط به خریداران است و کسانی که وارد خرید نفت خام ایران شدند از سوی غربی ها جریمه شدند.

وی با بیان اینکه ما در مذاکرات ۱+۵ آزادی خرید نفت ایران را دنبال می کنیم، اضافه کرد: تغییر در نوع انرژی های مصرفی ایجاد شده و تمایل بیشتر روی سرمایه‌گذاری نفت سنگین است، بنابراین با توجه به قیمت مناسب ذغال سنگ تا حدودی توانسته جای انرژی‌های فسیلی را بگیرد.

وی ادامه داد: شکل بازارها طی سالهای اخیر تغییر کرده و محدودیت مصرف انواع پارازایلینها و ترکیبات پلاستیک محدود شده است و همین امر قیمت نفت خام های سبک را تحت تاثیر قرارداده است.

قمصری با اشاره به اینکه ما معتقد هستیم قیمت‌های جهانی نفت خام مدیریت می‌شود، گفت: طی یک دهه اخیر قیمت‌ها به گونه ای مدیریت شده که سرمایه گذاری ها در این حوزه صرفه اقتصادی داشته باشد.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با بیان اینکه پیش بینی می کنیم قیمت نفت در نیمه ٢٠١۵ حدود ٧٠ دلار باشد، تصریح کرد: متوسط فروش نفت ایران به طور سنتی، کمی بیش از یک میلیون بشکه است.

وی از تسویه بدهی اسپانیا و شرکت توتال به ایران خبر داد و گفت: بدهی یونان، ایتالیا و شرکت چند ملیتی شل به ایران در مجموع ۴ میلیارد دلار است که هنوز تسویه نشده است.

برچسب ها

نظرات شما

    رستمزاده می گوید :

    از ابتدا مبایست درست عمل مشد تا کار به اینجا نکشد تصمیم درست در وزارت نفت مخصوصادر فروش نفت خام از کانالهای معتبر بسیار مهم است