ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۴۲
ناحیه منو


مشتری یابی در لینکدین

مشتری یابی در لینکدین در لینکدین بیشتر آگاهی از کسب و کار یا ارتباط با متخصصین کاربرد دارد. فیس بوک شبکه ای است که برای تفریح و سرگرمی استفاده می شود. در فیس بوک با دوستان ...

مشتری یابی در لینکدین

در لینکدین بیشتر آگاهی از کسب و کار یا ارتباط با متخصصین کاربرد دارد. فیس بوک شبکه ای است که برای تفریح و سرگرمی استفاده می شود. در فیس بوک با دوستان ارتباط دارید اما در لینکدین با اعضای تیم و رییس شرکت. که نحوه رفتار با مخاطب در فیس بوک و لینکدین با هم متفاوت است. در فیس بوک با مخاطبان خود راحت تر یدولی در لینکدین رسمی تر.

۱) آیا شرکت های B2C می توانند در شبکه اجتماعی لینکدین موفق اند؟

شبکه اجتماعی لینکدین  توسط شرکت های B2B استفاده  می شوند اما به این معنی نیست که شرکت های B2C نمی توانند در این شبکه صفحات تجاری داشته باشند و موفق عمل کنند. شرکت های B2C در صورت حضور درلینکدین باید به ذکر فرصت های شغلی در شرکتو معرفی فرهنگ شرکت بپردازند و بیشتر مطالب برند و نه  فقط محصول یا خدمتی خاص به اشتراک بگذارند.

۲) آیا می توان در لینکدین به عنوان شرکت فعالیت کرد؟

هم اکنون این کار امکان پذیر نیست که مطالب اشتراک گذاشته شده با نام شرکت ها باشد ولی به این معنی نیست که استفاده از لینکدیناین کار را نادیده انگاشته چون گروه های موجود در لینکدین بهترین مکان برای یافتن مشتری هستند. در صورتی که در لینکدین گروهی ایجاد کردید، به روز رسانی ها با نام شما خواهد بود و با نام شرکت نیست ولی این قابلیت در لینکدین دیده شده  که مسئولیت ها قابل تقسیم باشند و تنها یک نفر مدیرگروه نباشد. و اگر گروهی در لینکدین ایجاد نکرده اید گروه های زیادی در لینکدین وجود دارند که می توانید با شرکت در آن ها به مقاصد بازاریابی خود برسید.

۳) آیا توصیه های دیگران در لینکدین مفید است؟

در شبکه اجتماعی لینکدین قابلیتی به نام توصیه (Recommendation) وجود دارد که در بازاریابی مهم است. می توان توصیه های محصولات یا خدمات را در این شبکه جمع کرد و با این کار اعتماد سازی به محصول ، خدمت و یا برند را افزایش داد. اطلاعات آماری در باره توصیه ها شامل تعدادشان، تعداد بازدید های آن ها و تعداد توصیه ها برای محصولات و خدمات محبوب تر قابل رؤیت است.

۴) در طول هفته تقریبا چند ساعت زمان برای به روزرسانی و ارتباط با مخاطبان باید اختصاص یابد؟

زمانی که صفحه شرکتی در لینکدین ایجاد شد نگهداری از آن به زمان کمی نیاز دارد. لینکدین مانند تویتر نیست که به بروز رسانی های مداوم بخواهد و یک بار بروز رسانی در روز در این شبکه کافی است. ارسال مطلب ، پاسخ گویی به نظرات و بررسی آمار آن در روز حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.

۵)  راه مشتری یابی در لینکدین کدام است؟

گروه ها بهترین راه برای یافتن مشتری بالقوه در لینکدین هستند. در گروه ها می توان خود را به عنوان یک متخصص به دیگران معرفی کردو در گفتگوها حول موضوعات تخصصی شرکت نمودو به سوالات دیگران پاسخ داد. شما می توانید اقدام به ایجاد یک گروه تخصصی در لینکدین نموده یا در گروه های مختلف فعالیت کنید و اعتماد سازی کنید و بعد از آن کم کم صفحه شرکت خود را در لینکدین به دیگران معرفی کنید و از این شبکه  در کسب و کار خود بهره بگیرید.

برچسب ها

نظرات شما