ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۳۹
ناحیه منو


مشخصات خودرو و چمدان معروف ولادمیر پوتین

مشخصات خودرو و چمدان معروف ولادمیر پوتین به طور معمول رئیس جمهور روسیه همیشه در سفرهای خود دو چیز را به همراه داشته است: چمدان اتمی و اتوموبیل زرهی خود. چمدان اتمی وسیله‌ای است که در آن ...

مشخصات خودرو و چمدان معروف ولادمیر پوتین
به طور معمول رئیس جمهور روسیه همیشه در سفرهای خود دو چیز را به همراه داشته است: چمدان اتمی و اتوموبیل زرهی خود.
چمدان اتمی وسیله‌ای است که در آن داده‌های رمزی و سری لازم جهت صدور فرمان حمله، با بکار گیری تسلیحات هسته‌ای کشورهای آمریکا، فرانسه و روسیه، بوسیله رئیس جمهور آنها نگهداری می‌شود.
در روسیه سه چمدان اتمی وجود دارد. چمدان‌ها “چگت” نام دارند. اولی در دست رئیس جمهور، دومی در دست رئیس ستاد مشترک سه قوا و سومی در اختیار وزیر دفاع است. این سری چمدان بخشی از سامانه ارتباطات و فرماندهی کل ارتش روسیه، کازبک، است. این نام از نام سیگار برگ مورد علاقه “استالین” گرفته شد. طبق قوانین کرملین، روس‌ها باید سه نفره و پشت سر هم فرمان حمله را صادر کنند.

اما خودروی ویژه رئیس جمهور روسیه با نام “لیموزین زیل”.  شرکت “زیل” سازنده این نوع از خودروها اعلام کرد، ساخت این خودرو ۶ سال به طول انجامیده است و با درخواست پوتین نیز به طور کامل با فن آوری روسی طراحی شده است. رئیس جمهوری روسیه مایل است از این طریق کشورش وارد “رقابت حقیقی” در عرصه ساخت خودروهای گرانبها شود.
“زیل لیموزین” دارای ۶ درب است که وزن آن به ۱۶ تن می رسد. این خودرو دارای موتوری قوی با ظرفیت ۷.۷ لیتر است.لایه ای از تیتانیوم در این لیموزین به کار رفته است و همچنین سقف آن ساخته شده از نوعی آهن ویژه است که می تواند وزن یک تانک “تی ۷۲” را تحمل کند.

بر اساس این گزارش خودروی مذکور حتی در مقابل حملات شیمیایی و اتمی نیز مصون بوده و از سیستم پیشرفته الکترونیکی بهره‌مند است که قابلیت کنترل و حرکت آن از داخل و خارج خودرو را فراهم می کند، این خودرو تجهیزات پیشرفته ارتباطاتی دارد که می‌توان آن را در حال حرکت خودرو به یک سالن ارتباطات و نشست های نظامی کاملا محرمانه تبدیل کرد.

برچسب ها

نظرات شما