ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۴۴
ناحیه منو


معرفی تکنیکِ ترین ها در بازاریابی

معرفی تکنیکِ ترین ها در بازاریابی لیست 10 منتخب برتر عنوانی است که امروزه برای هر موردی استفاده می‌شود مانند 10مرد جذاب یا زشت سال، 10خودروی برتر سال، 10زن شیک‌‌پوش سال و... در انتخاب لیست10 منتخب برتر، ...

سرمایه گذاری در بورس

معرفی تکنیکِ ترین ها در بازاریابی

لیست ۱۰ منتخب برتر عنوانی است که امروزه برای هر موردی استفاده می‌شود مانند ۱۰مرد جذاب یا زشت سال، ۱۰خودروی برتر سال، ۱۰زن شیک‌‌پوش سال و…

در انتخاب لیست۱۰ منتخب برتر، هر حرفه و کسب‌و‌کاری می‌تواند به‌صورت مجزا و به شکل مستقل عمل کند و عملا محدودیت خاصی برای آن وجود ندارد اما در عین حال باید نکاتی را در آن لحاظ کند، مانند آنکه باید به شکلی سازمان‌دهی آن را صورت دهد تا به شخص یا شرکتی توهین نشود و شکایتی را در پی نداشته باشد و نکته دیگر اینکه در انتخاب موضوع و تهیه لیست باید از فضای رسمی و جدی معمول دور شد و کمی طنز به آن اضافه کرد که‌ این امر باعث جذابیت بیشتر و دردسر و شکایات به مراتب کمتر خواهد شد.

این لیست به دو شکل رایج صورت می‌گیرد. ۱-خود موسسه یا شرکت با معیار‌های مدنظر خود ۱۰ منتخب را برگزیند. ۲-انتخاب به‌صورت نظر‌سنجی و رأی‌گیری صورت گیرد که مورد دوم به علت درگیر کردن مردم و در نهایت عادلانه‌تر بودن، به علت آنکه انتخاب مردم است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظر‌سنجی باعث می‌شود تا کسی دیگر نتواند به علت بالا بودن تعداد داورها نسبت به آرای منتشره اعتراضی کند. نظرسنجی همواره محدودیت زمانی دارد و پس از دریافت و بررسی تمامی آرای شرکت‌ها اقدام به برگزاری مراسمی جهت اعلام نتایج می‌کنند که‌ این معرفی به دو شکل مستقیم (در یک مراسم مشخص)و غیرمستقیم (در سایت) یا به هر دو شکل صورت گیرد.

این‌گونه موارد می‌توان جهت باشکوه‌تر کردن مراسم از افراد مشهور جهت حضور یافتن در مراسم، داوری کردن آن یا مجری بودن دعوت به عمل آورد.

آنچه در عمل باید انجام دهید

-در تهیه لیست خود بهتر است موضوعی طنز‌آمیز و در عین حال مرتبط با کسب‌و‌کار خود برگزینید.

-در انتشار آرا و اعلام برندگان مراقب تقلب‌های احتمالی باشید، زیرا باعث خدشه‌دار شدن اعتبار و میزان اطمینان مردم به شرکت‌تان خواهد شد.

-در انتخاب تعداد وارد انتخابی لازم نیست که حتما ۱۰ گزینه را انتخاب کنید، بلکه منتخب‌های‌تان می‌تواند هر عددی حتی سه مورد نیز باشد.

-در لیست خود به‌صورت جداگانه برترین و بدترین‌ها را نیز معرفی کنید تا لیستی جامع و کامل‌تر و در نهایت جذاب‌تر داشته باشید.

-بهتر است در پایان هر سال اقدام به ایجاد و انتشار این‌گونه لیست‌ها کنید تا موارد بیشتری را بتوانید تحت پوشش قرار داده و لیست کامل‌تری داشته باشید.

برچسب ها

نظرات شما