ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۶:۴۴
ناحیه منو


معرفی رشته مدیریت

معرفی رشته مدیریت امروزه به هر سو که نگاه بکنیم نقشی به عنوان مدیر در آنجا می توان دید. نیاز سیستم های جدید به مدیر و مدیریت بسیار بیشتر از چندین دهه قبل شده است زیرا ...

ثبت و تاسیس شرکت

معرفی رشته مدیریت

امروزه به هر سو که نگاه بکنیم نقشی به عنوان مدیر در آنجا می توان دید. نیاز سیستم های جدید به مدیر و مدیریت بسیار بیشتر از چندین دهه قبل شده است زیرا بازار شدیدا به سوی رقابتی شدن رفته است و در این مسابقه سازمان و شرکتی پیشرو خواهد بود که از مدیران قدرتمند بهره بگیرد. افزایش بازدهی و سود در هر سازمانی مستلزم مدیریت است.اما این مدیریت باید ویژگی های خاصی داشته باشد که بتواند سازمان خود را به بهترین شکل اداره کند و به موفقیت برساند.

درحال حاضر هم شاهد این هستیم که سیستم و سازمان های کشور ایران نیز از حالت سنتی خارج می شوند و به سمت سیستم های باز و منعطف در حال حرکت هستند. برای این کار هم نیاز به مدیرانی دارند که سرعت آن ها را در رسیدن به  اهدافشان افزایش دهند.اگر در حال حاضر در حال تحصیل در رشته مدیریت هستید واقعا می توان گفت که آینده شغلی خوبی دارید و اگر به دنبال یک رشته خوب و آینده دار برای تحصیل هستید بدون شک توصیه من به شما انتخاب رشته مدیریت است.

درحالت کلی همه رشته های مدیریت سعی درآموزش و پرورش نیروی های متخصص برای ارگان ها ، شرکت ها و حتی نهاد های دولتی است که بتوانند با کاربرد روش های علمی  رشته مدیریت سیستم و سازمان خود را به سوی هدف رهبری و هدایت کنند. . البته لازم به ذکر است که در کنار آموزش های عمومی همه رشته های مدیریت ، آموزش های خاص هر رشته مطابق با نیاز آن رشته آموخته می شود.

در این مقاله شما را با رشته های شاخه مدیریت آشنا خواهیم کرد.

سطح کارشناسی:

مدیریت دولتی

مدیریت بازرگانی

مدیریت صنعتی

سطح کارشناسی ارشد:

MBA

مدیریت صنعتی

مدیریت بازرگانی و مالی

مدیریت دولتی

مدیریت اجرایی و شهری

مدیریت جهانگردی

مدیریت تکنولوژی و فناوری اطلاعات

مدیریت کسب و کار( کار آفرینی)

توجه داشته باشید که همه این رشته دارای زیر شاخه های گوناگون هستند.

الان یکی از محبوب ترین رشته های کشور مدیریت اجرایی و MBA می باشد که بیشترین شرکت کننده ها را در بین سایر رشته ها دارند و این خبر ازآن میدهد که آینده روشنی را می توان برای این رشته پیش بینی کرد.

از کوچکترین سازمان و سیستم مثل یک سوپرمارکت گرفته تا یک هلدین و شرکت جهانی باید دارای مدیر باشند حال این مدیر اگر از تکنیک های مدیریت آگاهی داشته باشد می تواند سیستم و سازمان خود را به اهدافی که دارند برساند و در کار خود موفق شوند.البته این را هم باید در نظر گرفت که شاید یک سوپرمارکت تنها به یک مدیر نیاز داشته باشد و یک شرکت بزرگ به بیش از ده ها مدیر.ولی این مدیر ها هم در کل تحت نظر یک مدیر کل کار می کنند و هرکدام از این مدیران وظایفی دارند که باید به آن ها عمل کنند.

فالت: مدیریت ،هنر انجام دادن کار به وسیله دیگران است.

 

 

برچسب ها

نظرات شما