ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۰۵
ناحیه منو


معرفی مستند اقتصادی برتر

بعد از گذشت حدود یک هفته از اعلام کاندیدهای بخش اقتصاد مقاومتی پنجمین جشنواره فیلم مردمی عمار، نوزدهم دی ماه در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور پرشور مردم و مسئولین برگزار شد مستند اقتصادی ...

بعد از گذشت حدود یک هفته از اعلام کاندیدهای بخش اقتصاد مقاومتی پنجمین جشنواره فیلم مردمی عمار، نوزدهم دی ماه در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور پرشور مردم و مسئولین برگزار شد مستند اقتصادی ”ما اقتصاد دانیم،لطفا حرفی از واقعیت نزنید” از طرف هیئت داوران بخش اقتصاد مقاومتی، از بین کاندیداهای به عنوان تنها برگزیده این بخش اعلام گردید و توانست فانوس پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار را از آن خود نماید.

در این مراسم که در سینما فلسطین تهران با حضور پر شور عموم مردم و همچنین کاندیدهای سایر بخش های جشنواره برگزار شد، محمد حسین بزرگی راد، کارگردان مستند «ما اقتصاددانیم؛ لطفا حرفی از واقعیت نزنید» در هنگام دریافت جایزه خطاب به حاضران در سالن گفت: «من در برنامه سینما مردم هم گفتم که دغدغه های ما دغدغه های دانشجویی است. من این جسارت و توانی که در مستند بود را از عمار گرفتم و مدیون عمار هستم.»

بنا به گفته کارگردان این اثر، اکران های دانشجویی «ما اقتصاددانیم…» به زودی با شروع ترم جدید تحصیلی در دانشگاه های کشور به طور گسترده آغاز خواهد شد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد تا با اکران این مستند در فضای دانشگاهی کشور، فتح بابی در خصوص فرمالیسم در آموزش علم اقتصاد صورت پذیرد و نتایج خوبی را در فضای دانشکده های اقتصاد کشور شاهد باشیم.                                                               .

لازم به ذکر است در بخش مستند اقتصادی مقاومتی؛هیات داوران جشنواره مردمی فیلم عمار لوح افتخار این بخش را به آثار “رنگ و نارنگ” به کارگردانی داریوش نیکبخت و ” زمین بعلاوه پنج درصد” به کارگردانی مجتبی غفوری تقدیم کردند.مستند “ما اقتصاددانیم لطفا حرفی از واقعیت نزنید” پای صحبت دانشجویان اقتصاد نشسته است و در پی آن است که نظرات شان را در مورد نظام آموزشی اقتصاد در دانشگاه های کشور منعکس کند.

“ما اقتصاد دانیم” داستان تمام دانشجویان اقتصاد دانشگاه کشور است که از نظام آموزشی  اقتصاد به ستوه آمده اند و خواستار تغییرات اساسی در نحوه تدریس دروس اقتصاد هستند.ریاضی زدگی، انتزاعی شدن و بالاخره عدم تطابق علم اقتصاد با واقعیت بخشی از انتقاد هایی ایست که این مستند از زبان دانشجویان و همچنین اساتید به بدنه علمی اقتصاد کشور وارد می کند.

“ما اقتصاد دانیم” تلنگری ایست بر فضای رخوت آلود دانشکده های اقتصاد. “ما اقتصاد دانیم” نیشتر ایست بر اساتید اقتصاد که به آنچه تحت عنوان آموزه های اقتصاد متعارف نامیده می شود دل خوش کرده اند.”ما اقتصاد دانیم” قابل توجه تمام کسانی ایست که خود را اقتصادخوان و یا اقتصاد دان می دانند و به دنبال بهتر کردند فضای اقتصادی کشور هستند.

مستند اقتصادی ۴۰ دقیقه ای “ما اقتصاد دانیم” به کارگردانی محمد حسین بزرگی شهرویور ۹۳ با رویکردی انتقادی نسبت به نظام آموزشی اقتصاد، کلید خورده و آذر ۹۳ به تولید نهایی رسیده است.

برچسب ها

نظرات شما

    رستم بیگی می گوید :

    اقتصاد دانان باید با طرحهای جدید پیشقدم شوند و طحهای نو و جدید جهت اقتصاد ایران ارایه بدهند