ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۲:۱۰
ناحیه منو


منتظر قیمت نان واقعی باشید !

منتظر قیمت نان واقعی باشید ! با وجود اینکه اقتصاد کشورمان تاکنون لطمه های فراوانی از شایعات و مصاحبه ها دیده است در دولت کنونی هم شاهد صحبت های های ضد و نقیض مسئولین هستیم ...

منتظر قیمت نان واقعی باشید ! با وجود اینکه اقتصاد کشورمان تاکنون لطمه های فراوانی از شایعات و مصاحبه ها دیده است در دولت کنونی هم شاهد صحبت های های ضد و نقیض مسئولین هستیم و در آخرین مورد شاهد مصاحبه شخصیتهای مختلف دولت هستیم.

قنبری ،مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: «با اصلاح قیمت نان و پرداخت یارانه به مردم، ضمن کاهش ضایعات نان، از مفاسد و رانتی که به دلیل دوگانگی قیمت گندم و آرد ایجاد می شود، جلوگیری خواهد شد.«علی قنبری» در مورد درمورد احتمال اصلاح قیمت نان در سال جاری، گفت: «ممکن است این طرح در سال جاری به تصویب دولت برسد. البته افزایش قیمت زیاد نخواهد بود و با پرداخت یارانه جبرانی به مردم این بار را از دوش آنها برمی داریم. تلاش می کنیم اصلاح قیمت نان به صورتی باشد که ضمن کاهش شکاف ۴۶۵ تومانی بین نرخ گندم خریداری شده با قیمت آرد فروخته شده، رانت و فسادی که از این شکاف قیمتی بوجود می آید را از بین ببریم.»

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور :«دولت یازدهم از ابتدای آغاز به کار خود به طور جدی بحث قیمت گذاری نان را پیگیری کرده و در حال اتخاذ تصمیم جدی در این خصوص است. دولت تلاش دارد با این تصمیم خود، مردم از افزایش قیمت نان و آرد و یا واقعی شدن قیمت ها آسیب نبینند ضمن آنکه تولیدکنندگان نیز بتوانند به تولید خود ادامه دهند.»

پس از این مصاحبه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سخنان برخی مسئولان که در خصوص افزایش قیمت نان مطرح شده بود، گفت: دولت هنوز در این زمینه هیچ بحثی نکرده و تصمیمی اتخاذ نشده اما برخی مسئولین در مصاحبه با خبرنگاران اظهار نظرهایی کرده‌اند.»جهانگیری ادامه داد: «البته در این زمینه بخشنامه‌ای تدوین شده و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد تا دستگاه‌ها مطالبی را که هنوز قطعی نشده بدون هماهنگی منتشر نسازند.»از بخش دوم اظهارات جهانگیری، نارضایتی وی از اظهارات معاون اجرایی رئیس‌جمهور و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کاملا هویدا است.

یک روز بعد هم شریعتمداری سخنان هفته پیش خود را تکذیب کرد و گفت: «دولت تاکنون هیچگونه تصمیمی درباره قیمت نان اتخاذ نکرده و قیمت نان را افزایش نداده است و چنین اخباری صحت ندارد.»

با این وجود کفه ترازو بر طرف افزایش قیمت ها می چربد و مردم هم چنان چشم انتظار افزایش دستمزد و ثبات اقتصادی می مانند.

برچسب ها

نظرات شما

  درناز می گوید :

  استفاده کردم منون

  محمد رضوان می گوید :

  با توجه به افزایش نرخ بیمه وحقالزحمه کارکران درسال۹۳ افزایش معقول در سال۹۴ منطقی است

  ارام می گوید :

  مرسی بیشتر به این مطالب اشاره شود

  ahmad می گوید :

  هم چنان چشم انتظار عجبا