ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۴۳
ناحیه منو


منع تبلیغات غیر مجاز در فضای مجازی

منع تبلیغات غیر مجاز در فضای مجازیبه گزارش حساب من طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای بار دیگر در دستور کار کمیسیون ...

منع تبلیغات غیر مجاز در فضای مجازی

به گزارش حساب من طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای بار دیگر در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار گرفت.
طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای مرداد ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
محمدحسین قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دی ماه سال جاری در توضیح گزارش این کمیسیون درباره این طرح اظهار داشت: در دهه‌های اخیر شاهد تبلیغات محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در برخی رسانه‌های ماهواره‌ای، رسانه ملی و حتی برخی سایت‌های داخلی هستیم که علی‌رغم پیش‌بینی جرایم در این خصوص تاکنون مجازات بازدارنده‌ای صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: طرح مذکور وزارت بهداشت را مکلف به برخورد با داروهای آسیب‌‌رسان کرده و از توزیع قاچاق و تبلیغات غیرمجاز و غیراستاندارد داروهای آسیب‌رسان جلوگیری می‌شود، او با اشاره به فوت ۳ نفر در سال گذشته به دلیل مصرف داروهای آسیب‌رسان گفت: تصویب این طرح موجب گذر داروها از زیر ذره‌بین مسئولان می‌شود، همچنین رسانه‌ها را از تبلیغات اغراق‌آمیز داروها و مکمل‌های غیر استاندارد منع می‌کند.
همچنین در ادامه و پس از سخنان مخالفان این طرح، علی لاریجانی رئیس مجلس پیشنهاد کرد که این طرح برای بررسی به کمیسیون بازگردد.
وی برهمین اساس گفت: برای اینکه کمیسیون بهداشت و درمان در این طرح شان بخش‌های مختلف را مشخص کند و روشن نوشته شود، بهتر است به کمیسیون ارجاع شود چراکه مخالفت‌ها نشان می‌دهد این طرح ایراداتی دارد و باید دقیق نگارش شده باشد.

برچسب ها

نظرات شما