ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۰۲
ناحیه منو


مهمترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

به گزارش حساب من از مهمترین اخبار اقتصادی ایران و جهان ،شاخص کل بورس تهران برای سومین هفته متوالی کم تغییر بوده و امروز تنها با ۶۳ واحد رشد معادل ۰.۱ درصد به ۶۳۲۸۹.۸ واحد رسیده ...

به گزارش حساب من از مهمترین اخبار اقتصادی ایران و جهان ،شاخص کل بورس تهران برای سومین هفته متوالی کم تغییر بوده و امروز تنها با ۶۳ واحد رشد معادل ۰.۱ درصد به ۶۳۲۸۹.۸ واحد رسیده است. کشتیرانی ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس بیشترین تاثیر مثبت و بانک‌های ملت و صادرات بیشترین تاثیر منفی را در تغییرات شاخص کل داشته‌اند.

 

ارزش کل معاملات بورس و فرابورس با ۵۹ درصد کاهش ۹۶.۵ میلیارد تومان بوده که ۷۷ درصد از آن در بورس معامله شده است. سهم معاملات عمده نیز در کل ارزش معاملات امروز تنها ۶ درصد می‌باشد. بیشترین ارزش معاملات در بین گروه‌های بورسی مربوط به تولیدکنندگان محصولات شیمیایی و خودروسازان بوده و در میان شرکت‌ها به ترتیب پتروشیمی شیراز، سایپا دیزل و ایران‌ ترانسفو بیشترین ارزش معاملات را داشته‌اند.

پتروشیمی شیراز در پایان معاملات امروز جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره متوقف شده است. معامله گران حقوقی بیش از ۹۹ درصد در معاملات ۳۵ میلیون سهمی امروز این پتروشیمی مشارکت داشته‌اند. دیگر تولیدکنندگان محصولات شیمیایی نیز همچون شیراز اکثرا با رشد قیمت‌ها همراه بوده‌اند.

خودروسازان و قطعه سازان نیمی افت و نیمی رشد داشته‌اند. در این میان سایپا دیزل در میانه بازار با استقبال معامله گران مواجه شده و با وجود حجم معاملات ۴۳ میلیونی که نزدیک به سه برابر متوسط ماهانه‌اش می‌باشد، با صف خرید بسته شده است. ۶۰ درصد از فروشندگان سایپا دیزل حقوقی بوده‌اند.

ایران‌ ترانسفو برای نهمین روز متوالی افزایش یافته تا در این نه روز ۱۵.۴ درصد بازده داشته باشد. بیش از ۷۵ درصد از سهام معامله شده امروز این شرکت میان حقوقی‌ها جابجا شده است. جوشکاب یزد نیز برای سومین روز متوالی با صف خرید بسته شده است.

در گروه حمل و نقل بیشتر شرکت‌ها با رشد قیمت همراه بوده‌اند. کشتیرانی ایران برای ششمین بار در هفت روز اخیر رشد داشته و معامله گران حقوقی به حمایت از آن ادامه داده‌اند.

دلار و سکه بدون تغییر نسبت به صبح امروز به ترتیب با ۳۳۱۳ تومان و ۹۳۳ هزار تومان برابری می‌کنند،بانک‌ها عمدتا افت کرده‌اند. بانک ملت برای ششمین روز متوالی افت داشته و بانک صادرات برای پنجمین بار طی شش روز اخیر، با این حال تغییرات قیمت این شرکت‌ها طی چند روز اخیر بسیار کم بوده است.

 

برچسب ها

نظرات شما

    نسرین می گوید :

    مهمترین اخبار اقتصادی ایران وضعیت فروش نفت ایران است کدر راس امور میباشد