ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۵۴
ناحیه منو


مهمترین عناوین اخبار اقتصادی

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من در بازار ارز و سکه، دلار آمریکا با افزایش محدود به ۳۳۰۱ تومان رسیده، در مقابل هر سکه بهار آزادی طرح جدید با ۶ هزار تومان کاهش در ۹۴۱ ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من در بازار ارز و سکه، دلار آمریکا با افزایش محدود به ۳۳۰۱ تومان رسیده، در مقابل هر سکه بهار آزادی طرح جدید با ۶ هزار تومان کاهش در ۹۴۱ هزار تومان داد و ستد می شود.ارزش کل معاملات تقریباً دوبرابر دیروز و معادل ۲۹۶.۶ میلیارد تومان بوده است، تنها ۳۰ درصد ارزش معاملات مربوط به داد و ستد سهام بوده است. نزدیک به ۸۰ درصد ارزش معاملات متعلق به بازار فرابورس و بقیه بورس بوده است.

مهمترین عناوین اخبار اقتصادی

بازار بورس تهران برای دومین روز پیاپی با رشد محدود به کار خود خاتمه داده و با ۱۲۱.۵ واحد معادل ۰.۱۹ درصد به ۶۳۶۴۴.۳ واحد رسیده است. گروه مدیریت سرمایه گذاری امید که اواخر بازار به دلیل در پیش بودن مجمع سالانه بسته شده بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص داشته است. در مقابل نیز گروه مپنا علی رغم نرسیدن حجم معاملاتش به حجم مبنا بیشترین سهم را در کند شدن رشد شاخص داشته است.

با صدور اطلاعیه شرکت بورس، افزایش دامنه نوسان یک درصدی سهام و دو درصدی حق تقدم  سهام شرکت های بورسی از شنبه دوم خرداد عملیاتی می شود. براساس این گزارش، همزمان با این رویداد، روال انتشار اطلاعات همه شرکت های تحت نظارت سازمان بورس هم تغییر می کند و طی آن از شنبه آینده همه گزارش ها به صورت مستقیم در سامانه کدال منتشر می شود.

به جز بانکهای ملت، پارسیان و اقتصاد نوین سایر بانکها رشد داشته اند. بزرگترین بانک کشور از منظر ارزش بازار یعنی بانک ملت بیش از ۶ میلیون سهم معامله شده و درنهایت با افت محدود ۰.۱ درصدی بسته شده است. بیشترین سهام معامله شده در این گروه با ۲۹ میلیون سهم متعلق به بانک صادرات بوده است. تقریباً نیمی از خریداران صادرات، حقوقی ها بوده اند.

همانند اغلب صنایع، در صنعت سرمایه گذاری ها نیز بیشتر شرکتها رشد داشته اند. سرمایه گذاری ملت در این گروه بیش از ۵ برابر حجم میانگین ماهانه معامله شده و توانسته دومین شرکت برتر معاملات امروز از منظر ارزش معاملات لقب بگیرد.

در گروه سیمانی ها نیمی از شرکتها در محدود منفی و مابقی در محدوده مثبت بسته شده اند. در این گروه سیمان خزر و سیمان درود بیش از سایر شرکتها عرضه شده اند.

در گروه محصولات شیمیایی بزرگترین شرکت بورسی کشور یعنی هلدینگ خلیج فارس برای سومین روز متوالی رشد ناچیز قیمتی را تجربه کرده و در ۱۰۴۱ تومان بسته شده است. اغلب خریداران و فروشندگان این شرکت در معاملات امروز حقوقی ها بوده اند. بیشترین حجم معاملات این گروه متعلق به پترول بوده و برخلاف فارس برای سومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شده است.

گروه خوردو و ساخت قطعات دومین صنعت تاثیرگذار در رشد شاخص بوده و به جز صنایع ریخته گری ایران، تمامی شرکتها در محدوده مثبت بسته شده اند. سایپا دیزل که از اوایل اردیبهشت  ۲۸ درصد افت قیمتی داشته در برخی دقایق معاملات امروز با صف خرید سرمایه گذاران مواجه شده بود. خکاوه درنهایت بیشتر از میانگین حجم ماهانه معامله شده و  با ۳ درصد رشد به کار خود خاتمه داده است.

مدیرعامل سایپا در حاشیه مراسم آغاز تولید انبوه محصولات برلیانس، از ارائه درخواست افزایش کمتر از ۱۵ درصدی قیمت محصولات سایپا به شورای رقابت خبر داده است.

در گروه فلزات اساسی، ملی صنایع مس ایران همچنان به روند رو به افت خود از اول اردیبهشت ماه ادامه داده و در پایان معاملات امروز تقریباً در کمینه دامنه مجاز قیمتی بسته شده است. در این گروه نماد معاملاتی شرکت آلومراد که از اوایل اردیبهشت ماه بازده ۴۷ درصدی ایجاد کرده بود در دقایق پایانی بازار با توجه به لغو پذیرش، متوقف شد.

 

برچسب ها

نظرات شما

    نوبخت می گوید :

    در بازار اقتصادی ایران فعلاصلاح نیست در بورس ارز ومسکن وطلا سرمایه گذاری کرد فعلابهتر است درسرمایه را در بانک گذاشت و همان سود اندک را گرفت