ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۰۵
ناحیه منو


مهم ترین رازهای موفقیت در کسب و کار

مهم ترین رازهای موفقیت در کسب و کار مدت ها است که در کشور ما به مساله کارآفرینی توجه ویژه ای می شود و حتی از سوی دولت تسهیلاتی برای کارآفرینان فراهم شده است. ایجاد یک ...

مهم ترین رازهای موفقیت در کسب و کار

 

مدت ها است که در کشور ما به مساله کارآفرینی توجه ویژه ای می شود و حتی از سوی دولت تسهیلاتی برای کارآفرینان فراهم شده است. ایجاد یک کسب و کار جدید علاوه بر آنکه به اقتصاد کشور کمک می نماید، باعث اشتغال زایی برای عده بسیاری شده و از طرفی برای صاحب کسب و کار نیز مزایای فراوانی دارد. پس اگر شما نیز یکی از کارآفرینان کشور هستید یا قصد دارید کسب و کار خود را راه بیندازید، به شما چند راز مهم برای موفقیت در کسب و کارتان را معرفی خواهیم کرد.

  • برنقاط قوت خود تکیه کنید: این یک حقیقت است که هیچ کس کامل نیست و هر شخصی نقاط قوت و همچنین نقاط ضعف خود را دارد. اما برای آنکه بتوانید در کسب و کاری موفق باشید، باید نقاط قوت خود را شناسایی کرده و کلیه فعالیت ها و تلاش خود را به سمتی سوق دهید که در آن زمینه بهترین باشید. اگر در بخشی از کار ضعف دارید، می توانید از فردی که در آن امور نسبت به شما برتری دارد کمک بگیرید. همچنین می توانید با آموزش و تحقیق بسیاری از نقاط ضعف خود را پوشش دهید.
  • به کارمندان خود توجه کنید: ریچارد برانسون، رئیس شرکت ویرجین می گوید: هیچ چیز غمناک تر از این نیست که کسی از محیطی که در آن کار می کند شرمنده باشد.

به عنوان مدیر و مالک شرکت به کارمندان و زیر دستان خود توجه نمایید. چرا که کارمندان با ارزش ترین دارایی های شرکت شما هستند و بدون حضور آنان کارهای شرکت لنگ می ماند. با قدر دانی از کارمندان و توجه به آنان، می توانید انگیز آنان را برای کار کردن در شرکت افزایش داده و از استخدام نیروی اضافی اجتناب نمایید.

  • در دسترس باشید: یک نکته بسیار مهم برای داشن کسب و کاری موفق، در دسترس کارمندان و مشتریان بودن، می باشد. اگر کارمندان به سادگی به شما دسترسی داشته باشند یا در دوره های زمانی منظمی به سرکشی از فعالیت های آنان بپردازید، امکان برقراری ارتباط با کارمندان و مشتریان و مطلع شدن از مشکلات محیط کاری، محصولات، بهره گیری از پیشنهادات جدید و بهبود کیفیت تولیدات برایتان مهیا خواهد شد.
  • همیشه به روز باشید: درست است که شما مدیر شرکت هستید و افراد مخصص را برای انجام امور کسب و کار خود استخدام نموده اید، اما بهتر است در تمامی حوزه های مرتبط با فعالیت خود به روز بوده و تا حد توان در مورد تمامی فعالیت هایی که در شرکت انجام می شود، از طریق مطالعه، اینترنت، شرکت در سمینارها و کلاس های آموزشی اطلاعات کافی کسب نمایید. در این صورت ارتباط برقرار کردن با کارمندان بخش های مختلف برایتان آسان شده، هرگز به فکر کسی خطور نخواهد کرد که شایستگی کافی برای مدیریت یک شرکت را ندارید و به سادگی می توانید احترام زیر دستان خود را جلب نمایید. همچنین می توانید از درست و به نحو احسن انجام شدن امور شرکت اطمینان یافته و نوین ترین راه حل ها را برای چالش های پیش روی شرکت ارائه دهید.

برچسب ها

نظرات شما