ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۳۰
ناحیه منو


نرخ تورم مهرماه + جدول مقایسه تورم در سال های گذشته

به گزارش حساب من مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در مهرماه سال ۱۳۹۳ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را اعلام کرد. بر این اساس، نرخ تورم در ...

به گزارش حساب من مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در مهرماه سال ۱۳۹۳ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را اعلام کرد. بر این اساس، نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به مهرماه امسال به ۱۹.۱ درصد رسید که نسبت به شهریورماه ۱.۵ درصد کاهش نشان می دهد.شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰= ۱۳۹۰) در مهر ماه سال ۱۳۹۳ عدد ۱۹۷.۰ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴.۲درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۴.۲) بدون تغییر بوده است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۹.۱ درصد است که نسبت به همین اطلاع در شهریور ماه ۱۳۹۳ (۲۰.۶) کاهش یافته است.شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۳۰.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۲۸.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۹ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۸.۲ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه دوره مشابه سال قبل ۱۸.۱ درصد است که نسبت به همین اطلاع در شهریور ماه ۱۳۹۳ (۲۱.۰) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در مهر ماه ۹۳ به رقم ۱۸۵.۵ رسید که ۱.۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷.۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۹.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۳ (۲۰.۴) کاهش یافته است.

جدول نرخ تورم ۳۱ ماهه براساس سال پایه ۹۰

نرخ تورم (درصد)ماه
۲۶.۵فروردین ۹۱
۲۶.۳اردیبهشت ۹۱
۲۵.۸خرداد ۹۱
۲۵.۵تیر ۹۱
۲۵.۱مرداد ۹۱
۲۴.۷شهریور ۹۱
۲۴.۸مهر ۹۱
۲۵.۱آبان ۹۱
۲۵.۶آذر ۹۱
۲۶.۳دی ۹۱
۲۷.۴بهمن ۹۱
۲۸.۶اسفند ۹۱
۲۹.۸فروردین ۹۲
۳۱اردیبهشت ۹۲
۳۲.۶خرداد ۹۲
۳۳.۹تیر ۹۲
۳۵.۱مرداد ۹۲
۳۶شهریور ۹۲
۳۶.۲مهر ۹۲
۳۵.۹آبان ۹۲
۳۵.۵آذر ۹۲
۳۵دی ۹۲
۳۳.۷بهمن ۹۲
۳۲.۱اسفند ۹۲
۳۰.۲فروردین ۹۳
۲۸.۴اردیبهشت ۹۳
۲۶.۲خرداد ۹۳
۲۴.۲تیر ۹۳
۲۲.۳مرداد ۹۳
۲۰.۶ شهریور ۹۳
۱۹.۱مهر ۹۳

برچسب ها

نظرات شما

    نفیسی می گوید :

    اصلی ترین اقدام در درجه اول مهار تورم است