ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۱:۳۰
ناحیه منو


نشانه های خیز مثبت اقتصادی

به گزارش حساب من ارزش کل معاملات بورس، به بیش از ۶۸ میلیارد تومان رسیده که حدود یک سوم آن متعلق به دو گروه خودرو و بانک‌ها می‌باشد.شاخص کل بورس تهران با ۰.۲ درصد افزایش ...

به گزارش حساب من ارزش کل معاملات بورس، به بیش از ۶۸ میلیارد تومان رسیده که حدود یک سوم آن متعلق به دو گروه خودرو و بانک‌ها می‌باشد.شاخص کل بورس تهران با ۰.۲ درصد افزایش معادل ۱۴۷ واحد، به ۶۴۸۶۷ واحد رسیده است و می تواند از نشانه های خیز مثبت اقتصادی باشد، مخابرات و بانک صادرات بیشترین تأثیر را بر رشد شاخص کل داشته‌اند.

 

طی داد و ستدهای امروز تعداد ۳.۶ میلیون سهم مخابرات ایران (اخابر) مورد معامله قرار گرفته که موجب افزایش ۳ درصدی ارزش این شرکت و رشد ۷۵.۶ واحدی شاخص کل شده است. این شرکت با صف خرید سنگین بسته شده است.شرکت ارتباطات سیار (همراه) با ۱.۳ درصد رشد در قیمت پایانی موجب افزایش ۳۳.۶ واحدی شاخص کل گردیده است.

بانک صاردات ایران که بیش از ۳.۵ برابر متوسط یک ماه اخیر معامله شده است، ۳.۸ درصد رشد را تجربه کرده است اما در دقایق پایانی بازار، صرف خرید آن عرضه شده است. نزدیک به ۱۰ درصد ارزش معاملات امروز متعلق به نماد این بانک است.

بانک ملت پس از سه روز افت متوالی، با اقبال سهامداران روبه‌شده و ۱.۶ درصد رشد داشته است.تولیدکنندگان محصولات شیمیایی نیمی افت و نیمی رشد داشته‌اند.سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) که هر دو ۱ درصد افت داشته‌اند، بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل گذاشته‌اند.

به گزارش بانک مرکزی نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۹۳، ۱۶.۳ درصد بوده، همچنین تورم نقطه به نقطه در دی ماه ۹۳ نسبت به دی ماه سال قبل، ۱۵.۷ درصد افزایش یافته است.

در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی دو تبصره از لایحه بودجه ۹۴ به دلیل تشابه با برخی از مواد لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به کمیسیون تلفیق مجلس بازگردانده شده است. این تبصره‌ها مربوط به حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن سنگ آهن و سرمایه‌گذاری در بخش نیرو است.

به گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱.۳۶۶میلیون تن فولاد تولید کرده که نسبت به ژانویه ۲۰۱۴، ۱۹.۷ درصد افزایش داشته است. کل تولید فولاد جهان در ژانویه ۲۰۱۵ برابر با ۱۳۳.۱۰۲ میلیون تن تخمین زده شده که ایران از نظر میزان تولید فولاد در این ماه در جایگاه چهاردهم جهان قرار گرفته است.

برچسب ها

نظرات شما

    confezionamento.net می گوید :

    belle vera bradley chaussure et super service …. merci !!!
    [url=http://www.confezionamento.net/]confezionamento.net[/url]

    مسعود می گوید :

    وضعیت اقتصادی فقط بورس نیست مشکل وضع اقتصادی مردم است