ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۵۲
ناحیه منو


نقاط قوت استارت اپ های هنگ کنگ

نقاط قوت استارت اپ های هنگ کنگ تاریخ هنگ کنگ نشان می دهد که بزرگترین نقطه قوت این شهر موقعیت جغرافیایی آن بوده است. نکته قابل توجه نزدیکی آن به Shenzhen – سیلیکون ولی چین – ...

نقاط قوت استارت اپ های هنگ کنگ

تاریخ هنگ کنگ نشان می دهد که بزرگترین نقطه قوت این شهر موقعیت جغرافیایی آن بوده است. نکته قابل توجه نزدیکی آن به Shenzhen – سیلیکون ولی چین – است. در ژانویه، هنگ کنگ و Shenzhen از توافقی برای ساخت پارک نوآوری و تکنولوژی ۸۵ هکتاری در منطقه Lok Ma Chau Loop خبر دادند، که ۴ برابر بزرگتر از Science Park است. موقعیت استراتژیک هنگ کنگ، قرارگیری آن در مرکز آسیاست و از نصف جمعیت دنیا (چین و هند) تنها ۵ ساعت پرواز فاصله دارد.

نقطه قوت دیگر این که هنگ کنگ یک مرکز مالی جهانی است. هنگ کنگ یکی از ۳ مرکز مالی برتر دنیا باقی می ماند و موقعیت تبدیل شدن به یکی از ۳ مرکز برتر Fintech در دنیا را دارد.

چالش های هنگ کنگ

هنگ کنگ چالش های خاص خود را دارد. یکی از بزرگترین مشکلات آن، هزینه های بالای زندگی است. تاسیس شرکت هم به همین اندازه مشکل است و هیچ سرمایه گذاری علاقه ندارد که سرمایه اش بابت هزینه های بالا صرف شود.

مسئله حمایت دولت نیز یکی از مشکلات است. برای مقابله با انتقادها، یک از مقامات ارشد به نام Leung از سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری دولت برای تقویت نوآوری در هنگ کنگ خبر داد. با این که به نظر خبر خوبی است، اما به نظر زود می آید برای این که ببینیم آیا دولت با موفقیت این سرمایه گذاری ها را گسترش می دهد و به اهداف بلند مدت خود عمل می کند یا خیر.

روند صعودی

هنگ کنگ برای تبدیل شدن به یک بازیگر جهانی به چه چیزی نیاز دارد ؟ اولین و مهم ترین آن آموزش سرمایه گذاری است. به عنوان شهری که ثروت آن بر سرمایه گذاری بر روی دارایی ها بنا شده است، سرمایه گذاری در مرحله اولیه (استارت آپ) هرگز یک دارایی به حساب نیامده است. این نگرش در بین نسل های دوم و سوم کسب و کارهای سنتی کوچک و متوسط – که از سلسله مراتب خانوادگی بالا آمده اند –  در حال تغییر است.

دومین چیزی که هنگ کنگ به شدت به آن نیاز دارد یک Unicorn (شرکتی که سرمایه گذاری در آن از مرز ۱ میلیارد دلار عبور می کند) است. با این که استارت آپ های زیادی وجود دارند، اما کسی توجه شایسته ای به هنگ کنگ نشان نمی دهد. این امر می تواند اکوسیستم استارت آپ ها را متحول کند.

برچسب ها

نظرات شما