ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۴:۲۶
ناحیه منو


نمایشگاه پوشاک ترک همزمان با نمایشگاه پوشاک داخلی در محل نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد.

به گزارش حساب من : به گفته سید محمد حسین سید شجاع عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نساجی و پوشاک  با نفس برگزاری نمایشگاه مشکلی نداریم، اما به نوع حمایت وزارت صنعت از تولید کننده داخلی، ...

به گزارش حساب من : به گفته سید محمد حسین سید شجاع عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نساجی و پوشاک  با نفس برگزاری نمایشگاه مشکلی نداریم، اما به نوع حمایت وزارت صنعت از تولید کننده داخلی، نقد داریم.وی افزود: اگر حمایت درستی از پوشاک داخلی صورت گیرد، شرایطی فراهم می شود که تولید کننده داخلی ضعف های خود را پیدا کند.این عضو اتحادیه پوشاک در خصوص حضورنمایشگاه پوشاک ترک همزمان با نمایشگاه پوشاک داخلی بیان کرد: سال گذشته انتقادات زیادی را به نمایشگاه داشتیم ولی با این حال امسال در نمایشگاه شرکت کردیم، ولی به هیچ وجه راضی نیستیم.برگزاری همزمان این دو نمایشگاه و نیز اعطای تعرفه ترجیحی به پوشاک ترک انتقاد های بسیاری را در پی داشت و بسیاری از تولید کنندگان پوشاک داخلی از اجرای این تعرفه ترجیحی به عنوان فرش قرمزی برای ترک ها یاد میکنند .

رییس سازمان توسعه و تجارت انتقادهای واردشده به این تعرفه ترجیحی را ناشی از کم اطلاعی میداند و معتقد است برای توسعه تجارت یکی از الزامات تعرفه های ترجیحی با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه است. با توجه به اینکه تعرفه واردات پوشاک ۱۰۰ درصد است و با قرار گرفتن در گروه دهم کالایی این تعرفه ۲۰۰ درصد میشود بااین وجود با تخفیفاتی که به ترکیه داده‌شده است تعرفه واردات پوشاک ۱۲۰ درصد شده است که همچنان بالا است.

پس از انتقادهای بسیار دو روز پیش نمایشگاه پوشاک ترک همزمان با نمایشگاه پوشاک داخلی در محل نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد.

برچسب ها

نظرات شما

  stevieKr می گوید :

  felicito, el mensaje excelente
  stevieKr

  sahar t می گوید :

  bad ma fekr mikonim kasi pol nadare o nemikhareeeeeee!!

  mahlooji می گوید :

  cheghadram mardom nadaraaaaaaaaaaan

  رضایی می گوید :

  باید از پوشاک داخلی حمایت کنند که این کار هیچ وقت صورت نگرفته البته تولید کنندگان ایرانی سعی نمیکنند با خارجیها رقابت کنند

  گلرخ می گوید :

  قیمت و کیفیت پوشاک ترک خیلی بهتر بود