ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۰۵
ناحیه منو


نمونه موفق تقویت اقتصاد با استفاده از شخصیت های محبوب

به عقیده نایب رئیس شرکت فیلم‌سازی «یونیورسال»، هنگامی که به میراث «هری پاتر» به عبارتی هفت کتاب و هشت فیلم با این موضوع فکر می‌کنیم، برای برپایی این تجربه اخیر جایی بهتر از پایتخت جهانی ...

به عقیده نایب رئیس شرکت فیلم‌سازی «یونیورسال»، هنگامی که به میراث «هری پاتر» به عبارتی هفت کتاب و هشت فیلم با این موضوع فکر می‌کنیم، برای برپایی این تجربه اخیر جایی بهتر از پایتخت جهانی سینما وجود ندارد. پنج سال پس از انتشار آخرین فیلم «هری پاتر» جذابیت این شاگرد جادوگر هنوز کمرنگ نشده است. نمایشنامه «هری پاتر و کودک نفرین شده» پدیده‌ای است که حتی پیش از انتشار جهانی در اواخر ماه ژوئیه در لندن، ۱۷۵هزار بلیت تئاتر آن در کمتر از ۲۴ ساعت به فروش رفته است.

طرفداران جادوگران معروف کتاب «هری پاتر» از این پس می‌توانند در یک پارک تفریحی که به «هالیوود» تعلق دارد، دنیای جادو را از نزدیک لمس کنند. مشهورترین شاگرد مدرسه جادوگری «هری پاتر»، پس از گذشت ۱۵ سال از روی پرده آمدن این داستان همچنان به تسخیر دنیای مشنگ‌ها (غیر جادوگران) در پارکی تفریحی در قلب «هالیوود» می‌پردازد. این پارک با نام «دنیای جادویی هری پاتر»، سومین پارک تفریحی با این موضوع پس از اورلاندو و توکیو است که جاذبه‌های زیادی دارد، خصوصا ترن هوایی «پرواز هیپوگریف» یا نمایش سه بعدی «هری پاتر و سفر ممنوعه.»

تقویت اقتصاد کالیفرنیا

هزینه این پارک تفریحی جدید میلیون‌ها دلار خواهد بود. برای ساخت «دنیای هاگوارتز» که در حال حاضر در فلوریدا وجود دارد بین ۲۰۰ تا ۲۶۵ میلیون دلار هزینه شده است. بدین ترتیب برای ساخت مشابه آن در کالیفرنیا به هزینه‌ای معادل همین مبلغ نیاز است.

مدیر استودیو‌های «یونیورسال» اعلام کرد: «به واقع این دو پارک باید تا حد زیادی به یکدیگر شبیه باشند.» مسئولان این کمپانی می‌گویند از هنگام افتتاح پارک تفریحی در فلوریدا در ماه ژوئن ۲۰۱۰، بازدید علاقه‌مندان از استودیو‌های اورلاندو ۵۰درصد افزایش داشته است. این جاذبه جدید در سال اول بیش از ۷میلیون بازدید‌کننده را جذب کرده و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱، این بازدید‌ها رشدی ۵۶درصدی به دنبال داشته‌اند.

مسئولان استودیوی «یونیورسال» و فرماندار کالیفرنیا وعده داده‌اند که با افتتاح «دنیای هاگوارتز»، هزاران شغل جدید ایجاد شود. فرماندار کالیفرنیا معتقد است این روز بزرگی برای سرمایه‌گذاری در این ایالت و سرمایه‌گذاری برای دنیای تخیل محسوب می‌شود. از دیدگاه شهردار لس‌آنجلس، پارک جدید امکان ایجاد مشاغل با کیفیت را در کالیفرنیا فراهم می‌کند و ۴.۴میلیارد دلار سرمایه برای اقتصاد محلی به ارمغان خواهد آورد و سرانجام از نظر مسئول استودیو «یونیورسال»، این پارک جدید مفهوم گردشگری را در کالیفرنیا تغییر خواهد داد. بدین ترتیب مدیران این کمپانی با افتتاح این پارک در انتظار افزایش گردشگری در این منطقه هستند.

پارک تفریحی «هری پاتر» از روز پنجشنبه ۷ آوریل به‌طور رسمی افتتاح شده است و شرکت یونیورسال به‌دلیل تکمیل ظرفیت پارک از چند روز قبل برای نخستین بار مجبور به تعلیق فروش اینترنتی آن شد. قیمت بلیت پارک بین ۹۵ تا ۱۱۵ دلار است که با توجه به امکان انتخاب گزینه‌های گوناگون این قیمت متغیر خواهد بود.

برچسب ها

نظرات شما