ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۱۳
ناحیه منو


نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من پیرامون نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده وزیر راه و شهرسازی می گوید: ظرف دو سال آینده ۱۲۷ هزاردستگاه کامیون فرسوده از رده خارج خواهند شد.عباس آخوندی با بیان اینکه ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من پیرامون نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده وزیر راه و شهرسازی می گوید: ظرف دو سال آینده ۱۲۷ هزاردستگاه کامیون فرسوده از رده خارج خواهند شد.

عباس آخوندی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۷ هزار دستگاه کامیون فرسوده در جاده های کشورتردد می کنند،اظهارداشت: با هماهنگی که با وزارت نفت انجام شده،تصمیم گرفته شد تا در مرحله اول ۶۵ هزار کامیون فرسوده از رده خارج شود و در مرحله بعد سایر ناوگان سنگین جاده ای کشور نوسازی شود.

وی با اشاره به تاسف بار بودن آمار کامیون های فرسوده،عنوان کرد: این ۱۲۷ هزار دستگاه کامیون بالای ۲۷ سال عمردارند، یعنی هر کامیون به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر به جای اینکه ۳۲ لیتر گازوییل مصرف کنند ۶۰ لیتر مصرف می کند.

آخوندی تصریح کرد: واضح است که این کامیون های فرسوده چقدر به لحاظ اقتصادی زیانده هستند.از سویی موجب آلودگی محیط زیست می شوند،در همین راستا به دنبال هماهنگی که با وزارت نفت صورت گرفت،تصمیم گرفته شد تا برای نوسازی ۶۵ هزار کامیون اقداماتی انجام شود.این  کار در حال انجام است،به زودی خبرخروج این کامیون ها اعلام و همگانی خواهد شد.

نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده

برچسب ها

نظرات شما