ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۴۴
ناحیه منو


نکات اقتصادی برای افزایش درآمد خانواده (بخش دوم)

نکات اقتصادی برای افزایش درآمد خانواده (بخش دوم)  اگرچه پول دلیل خوشبختی نیست، اما بی پولی می تواند مسبب بسیاری از مشکلات باشد. به همین سبب است که تقریبا همگی ما در طول زندگی خود به ...

نکات اقتصادی برای افزایش درآمد خانواده (بخش دوم)

 

اگرچه پول دلیل خوشبختی نیست، اما بی پولی می تواند مسبب بسیاری از مشکلات باشد. به همین سبب است که تقریبا همگی ما در طول زندگی خود به دنبال راه هایی برای کسب درآمد بیشتر هستیم. در مطلب نکات اقتصادی برای افزایش درآمد خانواده (بخش اول) به معرفی راه کارهایی آسان برای افزایش درآمد خانواده پرداختیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش های بیشتری آشنا شوید و وضعیت اقتصادی خود و خانواده تان را بهبود بخشید.

  • یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش درآمد بیشتر آن است که از شغل کارمند به صاحب کار ارتقا یابید. برای این منظور لازم است یک کارگاه یا شرکت برای خودتان تاسیس نمایید. مشکل اغلب افراد در این مرحله، کمبود سرمایه برای احداث یک شرکت یا اجاره کارگاه و امثال این موارد است. بهترین کار آن است که از میان افراد مورد اعتمادی چون دوستان یا اعضای فامیل برای خود شریک انتخاب نمایید. به خاطر داشته باشید که حتما قرار دادهای حقوقی و قانونی برای جزییات شراکت خود تنظیم نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید.
  • کالاهای قابل عرضه خود را بفروشید. اگر شما نیز در اطراف شهرها یا در یکی از روستاهای کشور زندگی می کنید و باغ کوچکی در اختیار دارید به راحتی می توانید در بخش مشخصی از باغ خود سبزی کاری نموده و آن را به فروش برسانید.
  • اگر باغچه، حیاط کوچک یا حیاط خلوت در اختیار دارید به سادگی می توانید با خرید چند بلدرچین، اقدام به تولید و فروش تخم بلدرچین که بسیار ارزشمند می باشد، نمایید. این پرندگان بسیار کوچک و کم صدا بوده و به طور مرتب تخم گذاری می نمایند.
  • از دیگر راه های افزایش درآمد برای افرادی که فضای کوچکی در اختیار دارند، پرورش قارچ خوراکی، پرورش آلوئه ورا که نوعی کاکتوس با خواص درمانی است و تولید ورمی کامپوست می باشد. لازم است بدانید ورمی کامپوست نوعی خاک بسیار مغذی است که توسط نوعی کرم به نام ورمی تولید می شود. این امر بدین معنا است که برای ورود به صنعت تولید ورمی کامپوس باید باکس هایی به اندازه جعبه میوه، حاوی خاک و کرم های ورمی را در فضای مورد نظر نگهداری نموده و به مقدار مشخصی به آن ها رسیدگی کنید. اگرچه این کار فضای اندکی نیاز داشته و درآمد مناسبی دارد اما برای عده بسیاری چندش آور است.
  • خلاق باشید. اگر صاحب کسب و کاری هستید، متفاوت از سایر هم صنف های خود عمل کنید. تفاوت شما با دیگران، اگر مثبت و جذاب باشد، می تواند مشتری ها را به سوی شما سرازیر کند. مثلا اگر در کار تهیه غذا هستید، ظاهر و شیوه سرو خوراک را تغییر دهید یا اگر کیف مدرسه تولید می کنید، به زیپ آن عروسک های کوچک و ارزان قیمت بیاویزید تا توجه کودکان را جلب نماید.

 

در پایان به یاد داشته باشید که حقیقتا پول همه چیز نیست و نباید عمر گران بها و فرصت بودن در کنار خانواده و عزیزان خود را فدای کار شبانه روزی و کسب درآمد بیشتر نمایید.

 

 

برچسب ها

نظرات شما