ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۱۴
ناحیه منو


نکات طلایی موفقیت کسب و کار

نکات طلایی موفقیت کسب و کار  بازاریابی را در زمره فعالیت های بسیار مهم خود قرار دهیداولین دلیلی که مشتری را به سمت خرید محصولات و خدمات یک کسب و کار سوق می دهد، بازاریابی اثر ...

نکات طلایی موفقیت کسب و کار

 

بازاریابی را در زمره فعالیت های بسیار مهم خود قرار دهید

اولین دلیلی که مشتری را به سمت خرید محصولات و خدمات یک کسب و کار سوق می دهد، بازاریابی اثر بخش است.فرایند بازاریابی از همان مراحل ابتدایی کسب و کار آغاز شده و همواره ادامه می یابد.این فرایند با توسعه محصول آغاز می شود تا این اطمینان را حاصل کند که محصول و یا خدمتی که ارائه می شود، نیازی از مشتریان بالقوه را ارضا کرده و در نتیجه آن ها محصول را خریداری خواهند کرد. گام بعدی قیمت گذاری است تا این اطمینان حاصل شود که فروش محصولات برای کسب و کار سود به ارمغان آورده و نیز مشتریان درک کنند که قیمت پرداختی کمتر از ارزش مزایایی است که بدست می آورند . توزیع اثر بخش این امکان را فراهم می کند که مشتریان بالقوه ، ساده تر با کسب و کار تعامل داشته و محصولات و خدمات ارائه شده را ارزیابی کنند.گام آخر ترفیع است که به وسیله آن کسب و کار می تواند به مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کرده و در مورد محصولات و خدمات قابل ارائه و مزایای آن ها اطلاع رسانی کند تا آن ها را تشویق به ارتباط با کسب و کار و یادگیری بیشتر نماید. فرایند بازاریابی با انجام فروش یعنی زمانی که ارزش مزایای حاصل از محصولات و خدمات از بهای پرداختی بابت آن ها فزونی می یابد ، به اوج خود می رسد. فروش های موفق تنها در صورت کامل کردن فرایندهای توسعه محصول ، قیمت گذاری ، توزیع و ترفیع به شکل صحیح حاصل می شوند. این مساله موجب می شود که تمرکز و توجه به بازاریابی بیشتر شده و تمایل به ادامه آن در تمام زمان ها افزایش یابد.

تبلیغات را با بازاریابی یکسان در نظر نگیرید

تبلیغات تنها بخشی از آخرین مرحله بازاریابی یعنی ترفیع است و در آخر فرایند بازاریابی اتفاق می افتد. گاهی افراد تصور می کنند که تبلیغات همه کاری است که باید در حوزه بازاریابی انجام دهند ، در نتیجه ۳ مرحله بسیار مهمی را که پیش از تبلیغات باید طی شوند ، نادیده می گیرند . در نتیجه این افراد ۷۵ درصد از بازاریابی را که در صورت انجام صحیح زمینه موفقیت تبلیغات را فراهم می کند از دست می دهند.

تنها نظرات و علایق خود را به عنوان پایه و اساس فعالیت های بازاریابی کسب و کارتان در نظر نگیرید

مالکان کسب و کارهای خانگی به عنوان مدیر و به خاطر قدرت و آزادیشان در انتخاب ، معمولا نظرات و علایق سایرین را مورد توجه قرار نمی دهند. باید این مساله را در نظر گرفت که این افراد پیوسته تحت یک کنترل مجازی از جانب پیروزی ها و یا شکست هایشان در متقاعد کردن مشتریان به خرید محصولات و خدمات کسب و کار هستند . باید از تحمیل نظرات و علایق شخصی بر مشتریان اجتناب کرد. تمرکز بر تامین نیازها و خواسته های درک شده توسط مشتریان بالقوه البته از نظر خودشان، موجب افزایش تعداد افرادی خواهد شد که تصمیم به خرید محصولات و خدمات کسب و کار می گیرند.

تا می توانید در مورد مشتریان بالقوه خود اطلاعات کسب کنید

برای کسب اطلاعات لازم است که تحقیقات اساسی در مورد مشتریان بالقوه انجام شود .به وسیله این تحقیقات باید اطلاعاتی در خصوص اینکه این افراد چه ویژگی هایی دارند ، چه چیزی می خواهند بخرند، چرا، چگونه و چه زمانی می خواهند آن را بخرند، جمع آوری شود.

چگونگی شناسایی مشتریان ناراضی را فرا گیرید

این حق و الزام برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که تصمیم بگیرند به چه افرادی می خواهند خدمات ارائه کنند. در این میان افراد ناراضی که خواسته هایشان برآورده نشده است می توانند موارد مناسبی به عنوان مشتریان بالقوه یک کسب و کار خانگی باشند. مشکلی که در این میان وجود دارد این است که شناسایی مشتریان ناراضی از میان خیل عظیمی از افراد کار دشواری است . اغلب این مساله پیش می آید که هزینه ، زمان و انرژی زایدی صرف جذب و ایجاد رضایت در مشتریان ناراضی می شود ، ولی در نهایت آن ها به کسب و کار دیگری مراجعه می کنند که برای جلوگیری از این معضل معیارهای کلیدی در مورد نوع مشتریان بالقوه که قابلیت جذب و ارضا خواسته ها را دارند باید شناسایی شود.

قدر مشتریان فعلی خود را بدانید

باید توجه داشت که تلاش برای یافتن مشتریان جدید نباید موجب بی توجهی به مشتریان فعلی کسب و کار گردد.یک کسب و کار به احتمال قوی بدون مشتریان فعلی خود قادر به ادامه حیات نخواهد بود . این دسته از مشتریان با تکرار خرید های خود موجب کسب درآمد های قابل توجهی برای کسب و کار می شوند و علاوه بر این یک منبع و مرجع فوق العاده برای بازخورد فعالیت ها به حساب می آیند.مشتریان فعلی کم هزینه ترین و محتمل ترین منبع درآمد برای هر کسب و کاری و ترک خرید آن ها یک ضرر قابل توجه به حساب می آید.

برچسب ها

نظرات شما

    کرباسی می گوید :

    در کسب وکار می بایست رراه های درست موفقیت را پیداکرد مثلا بازاریابی درست مشتری مداری تبلیغات صحیحوراه های جذب مشتری را پیداکرد