ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۵۸
ناحیه منو


نکات مهمی که برای شرکت در مصاحبه استخدامی باید بدانید

نکات مهمی که برای شرکت در مصاحبه استخدامی باید بدانید ۱) تحقیقات پیرامون شرکت را فراموش نکنیدپیش از مصاحبه استخدامی خود، مطمئن شوید که تحقیقات کاملی را از شرکت انجام داده‌اید و به اطلاعات کافی از ...

نکات مهمی که برای شرکت در مصاحبه استخدامی باید بدانید

۱) تحقیقات پیرامون شرکت را فراموش نکنید

پیش از مصاحبه استخدامی خود، مطمئن شوید که تحقیقات کاملی را از شرکت انجام داده‌اید و به اطلاعات کافی از آن‌ها دسترسی دارید، از جمله این‌که آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند، فرهنگ شرکت و ارزش‌های آن‌ها چیست، ساختار تیمی آن‎‌ها چیست و حتی این‌که چه رقبایی در بازار دارند. خودتان را جای کسی که با شما مصاحبه خواهد کرد قرار دهید و درک درستی از نقش خود در شرکت مربوطه و رابطه‌ی حرفه‌ای که با آن‌ها می‌توانید برقرار کنید داشته باشید.

اگر بتوانید با اطلاعات و آگاهی کامل از گذشته شرکت و پروژه‌های در حال اجرای آن داشته باشید به نتایج بسیار خوبی از مصاحبه استخدامی دست پیدا خواهید کرد. علاوه بر این می‌توانید برخی ایده‌های مربوط و نوآورانه در مورد این‌که چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا وضعیت بهتری پیدا کنند را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

۲) نقش خود را در شرکت مورد نظر کاملا درک کنید

شما باید کاملا درک کنید که در شرکت مورد نظر چه جایگاهی خواهید داشت. آیا یک نقش جدید برای شما در نظر گرفته خواهد شد و یا به جای یک کارمند قبلی مشغول به کار خواهید شد؟ هم‌چنین مسئولیت‌هایی را که خواهید داشت بررسی کنید. سعی کنید قبل از مصاحبه روش‌هایی برای موفقیت در شغل مورد نظر را کشف کنید. شناسایی مهارت‌های مربوط به خود که در این نقش به خوبی استفاده خواهند شد از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و هم‌چنین شما باید بتوانید به طور کامل این موضوع را توضیح دهید.

۳) مطمئن شوید این شغل همان مسیری است که شما مایل به طی کردن آن هستید

اولین قدم برای این مورد این است که کاملا با اهداف حرفه‌ای خود آشنا باشید و بدانید دوست دارید در آینده از لحاظ کاری کجا باشید؟ یک داستان کوتاه برای هم‌راستا بودن اهداف خود با شغل مورد نظر تهیه کنید. شما می‌بایست احساسی در فرد مصاحبه کننده ایجاد کنید که او بداند این شغل دقیقا همان چیزی است که شما واقعا می‌خواهید و مایل به پیشرفت در آن هستید.

توضیح دهید که چگونه تجربیات گذشته شما در این نقش باارزش خواهد بود و چگونه شما و تیم خواهند توانست از آن بهره‌مند شوند. از گفتن شکست‌های گذشته‌ی خود و تجربیاتی که طی آن بدست آورده‌اید نترسید، بلکه با اعتماد به نفس آن‌ها را بیان کرده و بگویید چطور از آن بهره خواهید برد.

۴) از مصاحبه کننده تشکر کنید

نیازی به گفتن نیست که در پایان یک مصاحبه استخدامی  باید از مصاحبه کننده تشکر کنید، اما فرستادن یک پیام پیگیری پس از مصاحبه استخدامی و قدردانی از زحمات آن‌ها، این فرصت را به شما خواهد داد تا از کامل بودن مدارک خود آگاه شوید و هم‌چنین این تصور را در فرد به وجود آورید که شما فردی متعهد هستید و علاقه‌ی زیادی برای پیوستن به این شرکت دارید.

۵) از زبان بدن آگاهی داشته باشید

زبان بدن می‌تواند به شما اطلاعات زیادی در مورد آن‌چه که فردموردنظر به آن فکر می‌کند و یا احساس می‌کند، بدهد. توجه به چگونگی رفتار مصاحبه‌کننده شما را از روند مصاحبه آگاه خواهد کرد. اگر شما نتوانید به خوبی با طرف مقابل‌تان ارتباط چشمی برقرار کنید ممکن است او علاقه‌ی خود را به آن‌چه که شما می‌گویید از دست بدهد. بنابراین سعی کنید قبل از هر کاری با زبان بدن آشنا باشید و در مصاحبه استخدامی آن را به کار بگیرید.

تماس چشمی برای ایجاد ارتباط با مصاحبه‌کننده بسیار ضروری است و نشان می‌دهد که شما نسبت به آن‌چه که می‌گویید اعتمادبه نفس دارید. سعی کنید ارتباط چشمی مستقیم خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کنید.

 

برچسب ها

نظرات شما