ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۰۴
ناحیه منو


نکات کاربردی برچسب اصالت کالا

به گزارش حساب من معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برچسب اصالت به خودی خود بیانگر اصل بودن کالا نیست به مردم توصیه کرد کالاهای مورد نظر را حتما ...

به گزارش حساب من معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برچسب اصالت به خودی خود بیانگر اصل بودن کالا نیست به مردم توصیه کرد کالاهای مورد نظر را حتما استعلام کنند.اکبر عبدالهی اصل افزود: هیچ تضمینی وجود ندارد که این فرآورده ها دارای کیفیت مطلوب بوده یا مواد تشکیل شده آنها بر اثر شرایط نامناسب انتقال، نگهداری، توزیع و عرضه دچار دگرگونی، تخریب و تبدیل به مواد سمی نشده باشد لذا هموطنان حتما باید کالا را استعلام کنند.

وی ، داروخانه ها را تنها محل عرضه دارو، مکمل و داروهای طبیعی دانست که دارای زنجیره توزیع کنترل شده بوده و حتی در صورت تخلف احتمالی قابل پیگیری هستند عنوان کرد. عبدالهی اصل تاکید کرد: هموطنان این اقلام را فقط از داروخانه ها تهیه و در موقع خرید به شرایط برچسب رهگیری دقت کنند.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برچسب رهگیری در ساختار جدی به شکلی خاص و فاقد هرگونه آرم و نشان است تصریح کرد: این برچسب ها برخلاف هولوگرام ها به خودی خود بیانگر اصالت کالا نیستند و حتما باید از سامانه www.ttac.ir یا پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام شوند.

عبداللهی اصل گفت: برچسب های قدیمی فقط در صورتی که مربوط به شرکت سامان سلامت پژوه باشند قابل استعلام بوده و در سایر موارد به علت وجود برچسب های غیر استاندارد یا تقلبی قابلیت تشخیص اصالت وجود ندارد و فقط به فروشنده باید اعتماد کرد.

برچسب ها

نظرات شما

    رازی می گوید :

    باید دقت لازم را در تمام موارد اعمال نمود وبه صرف ارمهای متفاوت و یا استاندارد توجه نکرد