ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۴۲
ناحیه منو


نکته های قرآنی در دستورکار بانک مسکن قرار گرفت

دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن که در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان این بانک سخن می گفت ؛با بیان این مطلب گفت:توجه به فرامین قرآنی اهمیت زیادی دارد ...

دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن که در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان این بانک سخن می گفت ؛با بیان این مطلب گفت:توجه به فرامین قرآنی اهمیت زیادی دارد چون به برقراری ارتباط با پروردگار و نیز افزایش آگاهی می انجامد.از سویی دیگر قران حاوی مطالب گذشتگان و حاوی سابقه تاریخی زندگی بشر است و می تواند چراغ راه آیندگان باشد.ضمن اینکه آیات قرآن جهان شمول است و در هر دوره ای هر مصلحی می تواند آن را درک کند و از فرامین آن بهره بگیرد.


وی در ادامه با اشاره به نقش و تاثیر قرآن کریم در محیط سازمانی افزود:ما به عنوان بانکدار در نظام جمهوری اسلامی ایران وظایفی از جمله امانت داری، وفای به عهد ، پرداخت قرض الحسنه،وکالت،حفظ اسرار داریم که به بیانات مختلف و متعدد در آیات قران از آن یاد شده است.همچنین در خصوص مصون سازی و بیمه کردن محیط کاری نیز باید گفت بانک ماهیتا نقش امانتداری و ارایه خدمت دارد .توسعه فرهنگ قرانی باعث افزایش مصونیت شده و به تبع کاهش بهره گیری از ابزارهای کنترلی خواهد شد.فراگیری آموزه های قرآنی و تسری آن در بانک و جامعه باعث تعالی سازمان و جامعه می شود.

مدیرعامل بانک مسکن فرهنگ سازی ابعاد و آموزه های قرانی را به عنوان نقشه راه مصون سازی بانک بیان کرد.
بت شکن همچنین افزود:تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های فرهنگی در بانک موجب هدفمند سازی و تقویت برنامه های فرهنگی مربوطه می شود.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تدبر در قرآن افزود:تفسیر قرآن یک پژوهش تخصصی است و ضروری است که به مبحث تدبر به عنوان یک پژوهش همگانی توجه شود.هرکس نیازمند تدبر بنیادی در قران است که منجر به اندیشیدن در فرامین قرآنی می شود. قرائت و استماع قرآن چون موجب فکر کردن می شود نیز موجب تدبر است
مدیرعامل بانک مسکن همچنین یادآور شد:.برگزاری محفل نورانی و قرآنی در بانک مسکن موجب مباهات است به ویژه اینکه به دلیل مجاورت با حرم حضرت ثامن الائمه (ع)مزید به بهره بردن از فضائل شخصیتی امام رضا(ع) شود.
یوسف مرتضایی عضو هیات مدیره بانک مسکن نیز طی سخنانی هدف از برگزاری مسابقات قرآن در بانک مسکن را حاکم شدن فضای معنوی در سازمان عنوان کرد تا مفاهیم ارزشمند قرآن کریم در سطح سازمان و در میان کارکنان گسترش داده شود و تعالی سازمانی ایجاد شود.

همچنین بانک مسکن به عنوان اولین بانک دولتی در ششمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی حضور یافت و با هماهنگی انجمن مدیریت منابع انسانی و تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان اداره کل امور کارکنان این بانک ، نسبت به تهیه و تدوین اظهارنامه تعالی منابع انسانی اقدام کرد.
علاوه بر این فرایند ارزیابی توسط ارزیابان انجمن در ستاد ادارات مرکزی بانک مسکن با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک و برخی از مدیران ارشد بانک انجام شد.

برچسب ها

نظرات شما

    نفیسی می گوید :

    امید است که کارکنان در کارهای اصلی بانک موفق باشند

    امید است مفاهیم قرآنی بیش از بیش در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گیرد

    shahidi می گوید :

    in dastoorat bayad pishtar lahaz mishod