ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۳۸
ناحیه منو


هزینه های جنگ و مشکلات رئیس جمهور آینده آمریکا

به گزارش حساب من هیلاری كلینتون شب گذشته پس از پیروزی بر 'برنی سندرز' رقیب هم حزبی خود در ایالت 'پنسیلوانیا'، در این باره گفت: ما معتقدیم رئیس جمهوری بعدی آمریكا باید نیروهای نظامی را ...

به گزارش حساب من هیلاری کلینتون شب گذشته پس از پیروزی بر ‘برنی سندرز’ رقیب هم حزبی خود در ایالت ‘پنسیلوانیا’، در این باره گفت: ما معتقدیم رئیس جمهوری بعدی آمریکا باید نیروهای نظامی را از یک جنگ زمینی و پر هزینه دیگری در خاورمیانه دور نگاه دارد.هیلاری کلینتون درحالی این سخنان را مطرح کرد که خود وی در دوران چهارساله ای که مسئولیت وزارت خارجه آمریکا را بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ بر عهده داشت، از حضور نیروهای نظامی آمریکایی در عراق و افغانستان حمایت می کرد.

اسپوتنیک افزود: هیلاری کلینتون در دوران وزارت خود از توان هوایی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حمایت از شورشیان جهت سرنگونی معمر قذافی در لیبی حمایت کرد. وی همچنین تلاش هایی را برای سرنگونی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه انجام داد.

به گزارش حساب من؛ درحالی نامزد پیشتاز ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب دمکرات درباره اعزام نکردن نیروی نظامی به منطقه خاورمیانه سخن می گوید که در روزهای اخیر باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا در جریان سفر اخیر خود به عربستان و اروپا در اظهاراتی متناقض، از اعزام نظامیان جدید آمریکایی به سوریه خبر داد.

اوباما در جریان سفر سه روزه خود به انگلیس که دوم اردبیهشت ماه آغاز شد، در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی به صراحت گفت: اعزام نیروی نظامی از سوی آمریکا و یا انگلیس به سوریه اشتباه است.این درحالی بودکه اوباما پس از ترک انگلیس و ورود به آلمان در نطق خود در روز ششم اردیبهشت ماه در شهر هانوفر، اعزام ۲۵۰ نیروی نظامی دیگر آمریکایی به سوریه را اعلام کرد.

در همین حال تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس (۲۰۰۷-۱۹۹۷) روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در مصاحبه اختصاصی با سی ان ان خواستار از سرگیری حضور نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شد.

بلر به سی ان ان گفت که برای مقابله با افراطی گری و گروه تکفیری – تروریستی داعش در لیبی، مداخله نظامی از سوی غربی ها ضروری است .بلر افزود که کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا با تجربه در دو مداخله نظامی در افغانستان و عراق در مقابله با چنین افرادی، خبره هستند.نخست وزیر اسبق انگلیس از سوی سازمان های مدنی و مدافع حقوق بشر به دلیل مشارکت در جنگ عراق به ارتکاب جنایات جنگی متهم شده است.

برچسب ها

نظرات شما