ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۲۱
ناحیه منو


هشدار بانک مرکزی نسبت به سرقت اطلاعات بانکی

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بتازگی در روشی جدید و از طریق ارسال پیامک، افراد سودجو نسبت به سواستفاده و سرقت اطلاعات بانکی برخی افراد اقدام می نمایند؛ بدین ترتیب که با ارسال پیامک ...

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بتازگی در روشی جدید و از طریق ارسال پیامک، افراد سودجو نسبت به سواستفاده و سرقت اطلاعات بانکی برخی افراد اقدام می نمایند؛ بدین ترتیب که با ارسال پیامک و وعده واریز وجوهی به عنوان جایزه (برای مثال: جایزه قرعه کشی در طرح پرداخت الکترونیکی قبوض تلفن همراه اول و …) درخواست دریافت اطلاعات محرمانه مربوط به کارت اشخاص مانند رمز دوم، کد اعتبارسنجی (CVV2) و تاریخ انقضای کارت را مطرح می نمایند.
این بانک به تمام هموطنان گرامی توصیه کرد: هیچ بانک، موسسه یا شرکتی برای واریز وجه به حساب افراد، نیازی به اطلاعات محرمانه (به ویژه اطلاعات فوق) نداشته و دارندگان کارت نباید تحت هیچ شرایطی اطلاعات محرمانه فوق را در اختیار شخص دیگری قرار دهند.
از آنجا که ممکن است دادن هر نوع اطلاعاتی در این خصوص مشکلاتی را برای مشتریان بانک ها ایجاد کند بهتر است مشتریان بانک ها به این پیامک ها اعتماد نکنند و از کلاهبرداری سوءاستفاده و سرقت اطلاعات بانکی جلوگیری کنند، در غیر این صورت مسوولیت عواقب ناشی از سوءاستفاده از اطلاعات و برداشت غیرمجاز برعهده دارنده کارت خواهد بود.

برچسب ها

نظرات شما

    علی رضا می گوید :

    میبایست جوانب احتیاط را رعایت کرد