ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۵۶
ناحیه منو


هفت راز برای حفظ موقعیت شغلی

هفت راز برای حفظ موقعیت شغلی ۱.تعاملمشورت و تعامل با سایرهمکاران و مدیران و استفاده از نظرات کسانی که سابقه کاری بیشتری نسبت به شما دارند باعث می شود تصمیمات بهتری بگیرید و همین طور فضای ...

هفت راز برای حفظ موقعیت شغلی

۱.تعامل

مشورت و تعامل با سایرهمکاران و مدیران و استفاده از نظرات کسانی که سابقه کاری بیشتری نسبت به شما دارند باعث می شود تصمیمات بهتری بگیرید و همین طور فضای مجموعه ای که در آن کار می کنید بر اساس تعامل و همفکری شکل بگیرد به این ترتیب امکان موفقیت شما و پیشرفت سریعتر شرکت افزایش می یابد.

 

۲.راز داری

اولین اصل برای کارکنان هر شرکت رازداری است به این مفهوم که اسرار حرفه ای و حتی شخصی همکاران خود را جایی بازگو نکنید. این امر علاوه بر یک وظیفه اخلاقی گاهی تعهد کاری هم محسوب می شود به این ترتیب که مدیران شرکت برای حفظ اسرار شرکت در همان ابتدای کار از شما تعهد می گیرند و در صورتی که آن را رعایت نکنید کارخود را ازدست خواهید داد و یاخدای نکرده کارتان به داد گاه و شکایت خواهد کشید.

۳.مسئولیت پذیری

وقتی وظیفه ای به شما واگذار می شود و آن را می پذیرید می بایست به نحو احسنت آن را انجام دهید، این به معنای ازخود گذشتی و توجه به همه ابعاد وظیفه تان است.

درصورتی که همه تلاش خود را بکار ببرید مدیران حتما قدرتلاشتان را خواهند دانست و به اهمیت حضورتان درمجموعه شان پی می برند.

۴.یادگیری

یک کارمند خوب همیشه برای یادگیری مسائل جدید و آنچه سبب پیشرفت کارش می شود آماده است. به این ترتیب از هر فرصتی برای افزایش مهارت ها و توانایی هایش استفاده می کند. این کار را برای پیشرفت کل مجموعه و خودش انجام می دهد واز هرگونه اقدام نمایشی پرهیز می کند. حرکت های نمایشی که بدون هدف و فقط برای جلب نظر مدیران انجام می گیرد محکوم به شکست است.

  1. دوری از حسادت

یک کارمند متعهد همان قدر که دوست دارد ترفیع رتبه داشته باشد و شرایط شغلی و درآمدی اش بهبود یابد به همان میزان از پیشرفت همکارانش هم استقبال می کند. حسادت و چشم و هم چشمی ویژگی یک کارمند متعهد نیست .بدترین کاری که باعث می شود کارتان را از دست بدهید حسادت به سایرین است.

  1. توجه به خود

یک کارمند خوب همانقدر که به انجام صحیح وظایف و مسئولیت هایش حساس است به وظعیت سلامت جسم و روح خود هم حساس است و اجازه نمی دهد فشارهای کاری باعث تضعیف جسمی و روحی اش شود به این ترتیب همیشه سرحال و خوش برخورد خواهد بود.

  1. مثبت نگری

کارمند های محبوب چه از نظر همکاران و روسا کسانی اند که همیشه مثبت اندیش هستند و برای پیشرفت امور تلاش می کنند. هیچ رئیس و کارمندی دوست ندارد فکر های منفی و توهمات دیگران را بشنود درحالی که آینده کار را تیره و تار و درحال نابودی می بیند. کارمندان هوشمند انتقاد می کنند و برای پیشرفت راهکار ارائه می کنند اما هیچ گاه منفی بافی و سیاه نمایی نمی کنند.

برچسب ها

نظرات شما