ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۴
ناحیه منو


همکاری گوگل و ایسوس

Asus در توليد تبلت‌هاي خالص اندرويدي بسيار موفق بوده است و از اين نظر از سامسونگ پيشي گرفته است. سامسونگ در گذشته نه‌تنها Nexus 10 را بلکه تعداد زيادي از مدل‌هاي ديگر تلفن‌ها و تبلت‌هاي ...

Asus در تولید تبلت‌های خالص اندرویدی بسیار موفق بوده است و از این نظر از سامسونگ پیشی گرفته است. سامسونگ در گذشته نه‌تنها Nexus 10 را بلکه تعداد زیادی از مدل‌های دیگر تلفن‌ها و تبلت‌های Nexus را تولید می‌کرد.

همکاری گوگل و ایسوس

این تصمیم هیچ ربطی به این موضوع ندارد که سامسونگ ۹۵ درصد از سود جهانی حاصل از سیستم اندروید را به دست آورده است یا فروشگاه برنامه مخصوص به خود را راه‌اندازی کرده است تا با گوگل‌پلی رقابت کند، یا حتی اینکه با Intel، Tizen  روی یک سیستم‌عامل موبایل جدید کار می‌کند تا سیستم‌عامل برتر گوگل را کنار بزند.

دلیل این تصمیم ترس گوگل از رقیب کره‌ای خود نیست که نیمی از تمام ترافیک وب مبتنی بر اندروید به آن تعلق دارد.

قطعا Asus مبلغ بهتری پیشنهاد کرده است.

البته این موضوع که Asus در اوایل سال در تولید و فروش Nexus 7 بسیار موفق عمل کرده، می‌تواند تاثیرگذار باشد. اما ملاحظات مهم‌تری در این روند تصمیم‌گیری دخیل بوده‌اند. با اینکه گوگل و سامسونگ شرکای مهم یکدیگرند، دشمنان بالقوه و بزرگ یکدیگر نیز به شمار می‌روند. اینکه سامسونگ سال گذشته ۴۰۰ میلیون تلفن فروخته است و فروش تلفن‌های هوشمند آن بیشتر از LG، Lenovo، ZTE، HTC، و Huawei  بوده است، در اکوسیستم اندروید مانند یک بمب صدا کرده است.

اگر سامسونگ نمی‌توانست همان‌گونه که آمازون عمل کرده و دستگاه‌های خود را با سیستم‌عامل تلفن همراه مخصوص خود ایجاد کرده است، که به اکوسیستم محتوای دیجیتال خود متصل است، اندروید را در دستگاه‌های خود تحت کنترل درآورد، گوگل با مشکل بزرگی مواجه می‌شد و کل چشم‌انداز تعلق زندگی دیجیتال مصرف‌کننده جهانی به اینترنت از بین می‌رفت. به همین دلیل گوگل قصد دارد مبالغ هنگفتی را، احتمالا نیم میلیارد دلار، برای تبلیغ Moto X جدید خود صرف کند.

ایجاد تعادل در اکوسیستم از هر موضوعی مهم‌تر است. به عبارت دیگر گوگل که در صدر جدول است و تمام شرکای دیگر به یک اندازه تشنه و به یک اندازه ناتوان هستند.

برچسب ها

نظرات شما