ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۴۳
ناحیه منو


هند جایگزین چین می شود

نارندرا مودی نخستین مصاحبه مطبوعاتی پس از انتخابش به سمت نخست وزیری را با فرید زکریا انجام داد، او که مهمان این هفته برنامه جی پی اس (GPS) با اجرای فرید زکریا بود از اهداف ...

نارندرا مودی نخستین مصاحبه مطبوعاتی پس از انتخابش به سمت نخست وزیری را با فرید زکریا انجام داد، او که مهمان این هفته برنامه جی پی اس (GPS) با اجرای فرید زکریا بود از اهداف دولتش برای آینده گفت و اظهار داشت هند جایگزین چین می شود. در ادامه بخشی از مصاحبه آقای مودی با فرید زکریا که به مسایل اقتصادی اختصاص دارد آمده است:

فرید زکریا: پس از انتخاب شما، مردم بار دیگر شروع به پرسیدن این سوال که طی دو دهه اخیر بارها تکرار شده کرده اند که آیا هند به چین بعدی تبدیل خواهد شد؟ آیا اقتصاد هند قادر خواهد بود که به طور مداوم هر سال ۸ تا ۹ درصد کند و نه تنها خودش بلکه اقتصاد جهان را متحول کند؟

نارندرا مودی: ببینید، هند نیاز ندارد که چیز دیگری باشد. هند تنها باید به هند تبدیل شود. اینجا کشوری است که زمانی “پرنده طلایی” لقب گرفته بود. ما از آنچه پیش تر بودیم فاصله گرفته ایم. اما اکنون این فرصت را داریم که بار دیگر اوج بگیریم. اگر شما به جزییات پنج یا ده قرن گذشته بنگرید، خواهید دید که چین و هند به سرعتی یکسان رشد کرده اند. سهم آن ها در اقتصاد جهانی به میزان یکسانی افزایش و کاهش یافته است. دوران فعلی بار دیگر به آسیا تعلق دارد. چین و هند هم همراه با یکدیگر به سرعت در حال رشد هستند.

فرید زکریا: اما مردم هنوز این پرسش را خواهند داشت که آیا هند می تواند نرخ رشد سالانه ۸ تا ۹ درصد را تحقق ببخشد؟ کاری که چین طی ۳۰ سال به طور مداوم انجام داده اما هند تنها در دوره ای کوتاه موفق به انجام آن شده است.

نارندرا مودی: من به طور قطع باور دارد که هندی ها استعدادی نامحدود دارند. من در مورد توانایی های آن ها (هندی ها) تردیدی ندارم. من به ذات کارآفرینی ۱.۲۵ میلیارد هندی باور دارم. توانایی های بسیاری وجود دارد و من نقشه راه واضحی برای تحقق آن ها دارم.

برچسب ها

نظرات شما

    سینا می گوید :

    بعید است چینها استعداد فوقالعاده دارند

    سحر می گوید :

    چه جالب