ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۲۸
ناحیه منو


واکنش بازار به انتخاب ترامپ

واکنش بازار به انتخاب ترامپ قیمت طلا پس از اینکه روز چهارشنبه با بازگشت آرامش به بازارهای مالی پس از شوک پیروزی ترامپ، در محدوده منفی قرار گرفت، در معاملات روز جاری اندکی افزایش یافت.هر اونس ...

واکنش بازار به انتخاب ترامپ

قیمت طلا پس از اینکه روز چهارشنبه با بازگشت آرامش به بازارهای مالی پس از شوک پیروزی ترامپ، در محدوده منفی قرار گرفت، در معاملات روز جاری اندکی افزایش یافت.هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۳.۷۶ دلار رسید.در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۱۲۸۳.۷۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه یک دلار یا کمتر از ۰.۱ درصد کاهش یافته و در ۱۲۷۳.۵۰ دلار بسته شد.

در ادامه اخبار مالی طلا در ابتدای معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر خبر پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بیش از ۵۰ دلار افزایش یافته بود و به رکورد ۱۳۳۷.۴۰ دلار رسیده بود که بزرگترین افزایش قیمت یک روزه از زمان رای انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا در اواخر ژوئن بود اما این فلز با واکنش مثبت بازارهای آمریکا به پیروزی ترامپ، عقب نشینی کرد.

بازارهای سهام آسیا و دلار با هضم شوک پیروزی ترامپ روز پنج شنبه بهبود پیدا کردند با اینهمه فعالان بازار همچنان نگران سیاستهای رییس جمهور آینده آمریکا هستند.

به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر INTL FCStone، با توجه به اینکه دونالد ترامپ جزییات چندانی درباره سیاستهای خود اعلام نکرده است، هنوز معلوم نیست ریاست جمهوری وی چه تاثیری بر بازارهای مختلف خواهد گذاشت. تا زمانی که کابینه ترامپ تشکیل شود و وی ایده‌های خود را گسترش دهد، بازار طلا به موضوع افزایش نرخهای بهره، حرکت دلار و بازار سهام آمریکا متمرکز خواهد شد. هر سه مورد در حال حاضر برای طلا در کوتاه مدت منفی هستند.

تحلیلگران پیش از انتخابات پیش بینی کرده بودند پیروزی ترامپ بازارهای مختلف را بهم خواهد ریخت. پیروزی این نامزد جمهوریخواه باعث شد معامله گران احتمال افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در دسامبر را کاهش دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸.۵۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۲۲ درصد کاهش، به ۹۹۶.۵۰ دلار رسید و هر اونس پالادیم ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و ۶۷۶.۳۰ دلار معامله شد.

آمار معاملات صندوق‌های فدرال نشان می‌دهد معامله‌گران احتمال افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده را تنها ۳۶ درصد برآورد می‌کند که به حمایت بیشتر از افزایش قیمت طلا کمک خواهد کرد.

برچسب ها

نظرات شما