ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۳۶
ناحیه منو


واکنش تحلیل گران و اقتصاددانان به نتایج انتخابات فرانسه

واکنش تحلیل گران و اقتصاددانان به نتایج انتخابات فرانسه  تحلیل گران چگونه تاثیر نتایج انتخابات – و نتایج آینده برای سرمایه گذاران - بر بازار را تفسیر می کنند؟ در ادامه اظهار نظر برخی از متخصصان ...

واکنش تحلیل گران و اقتصاددانان به نتایج انتخابات فرانسه

 

تحلیل گران چگونه تاثیر نتایج انتخابات – و نتایج آینده برای سرمایه گذاران – بر بازار را تفسیر می کنند؟ در ادامه اظهار نظر برخی از متخصصان را پس از پیروزی Emmanuel Macron در انتخابات می بینیم:

Julien Lafargue استراتژیست بازار سهام بخش اروپایی موسسه JPMorgan می گوید:

“در سطح اقتصاد کلان، تمرکز منطقه از سیاست به سمت بانک مرکزی اروپا خواهد رفت. با یک برنامه سیاسی سبک برای چندین ماه، جلسه بانک مرکزی اروپا در ۸ ژوئن در مورد موضوع کلیدی کاهش تسهیل کمی (Quantitative easing) خواهد بود. در واقع ریسک سیاسی کاسته شده به همراه پشت پرده محکم اقتصاد کلان و نشانه هایی از بالا رفتن تورم، باعث خروج تدریجی  فرانسه از سیاست های تطبیقی حال حاضر خواهد شد.”

 

به گزارش سایت حساب من Michael Strobaek، مدیر ارشد سرمایه گذاری جهانی موسسه Credit Suisse معتقد است:

“در کوتاه مدت، انتظار نوسان یورو در مقابل دلار و فرانک سوئیس را داریم، چرا که قبلا تغییر قیمت ها را در هنگام اعلام نتایج دور اول – پیروزی Macron – مشاهده کرده بودیم. با توجه به سیاست های پولی مختلف در اروپا و امریکا، در پایان پیش بینی می کنیم که  ارزش یورو در برابر دلار به وضعیت قبل از انتخابات برگردد. بازارهای سهام هم که انتظار می رود وضعیت مطلوبی داشته باشند، به جذب سرمایه گذار ادامه می دهند.

 

Mark Siddle، مدیر سرمایه گذاری در بازارهای سهام اروپایی از Fidelity International توضیح می دهد:

“صِرف رئیس جمهور نشدن Marine Le Pen ریسک های سیاسی بالقوه را در اروپا کاهش می دهد. ارزش گذاری های اروپایی مانند نسبت قیمت به ارزش دفتری (سهام) همچنان به طور بلند مدت در پس بازارهایی مثل امریکا قرار می گیرند؛ با بازده سود در حال افزایش که شکاف با بازار امریکا را می پوشاند؛ در حالی که رشد درآمد و برآوردها نشان از پیشی گرفتن از امریکا دارد، که موقعیتی برای سرمایه گذاران است تا سرمایه بیشتری به اروپا بیاورند، چرا که ریسک سیاسی عمده از بین رفته است.”

Peter Hensman، استراتژیست جهانی در Newton Investment Management می گوید:

“چالش پیش روی Macron، نداشتن حمایت عمده پارلمان است. او حزب خودش را تاسیس کرد، En Marche! و بنابراین هیچ نماینده ای برای پیشبرد برنامه هایش ندارد. این بدین معنی است که انتخابات پارلمانی ۱۱ تا ۱۸ ژوئن برای دورنمای آینده او، تاثیر به سزایی دارد. با توجه به پیروزی Donald Trump در امریکا، انتخاب Macron انتظار تغییرات سیاسی کلان را متعادل می سازد.”

 

Kim Liu، Alin Schuiling و Nick Kounis از ABN Amro می گویند:

“برای دوره پیش رو، انتظار آرامش در بازار را داریم که منجر به افزایش بازده خواهد شد. پیش بینی می کنیم اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان در یک چهارم دوم سال، به نیم درصد افزایش پیدا کند. در همین حال، انتظار داریم که کاهش نرخ تفاوت اوراق قرضه محدود شود، چرا که اجماع بر این بود که آقای Macron این گونه عمل کند. در پایان، پیش بینی می شود که نرخ تفاوت آن قدر کاهش نمی یابد، چرا که سرمایه گذاران چشم به برنامه کاهش تسهیل کمی بانک مرکزی اروپا و بزرگترین آزمون اروپا، یعنی انتخابات ایتالیا دارند.”

 

 

برچسب ها

نظرات شما