ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۱۰
ناحیه منو


َآشنایی با ثروتمندترین مرد جهان

ثروتمندترین مرد جهان   وارن بافت , میلیاردر ۷۸ ساله ای که به دور اندیشی در سرمایه گذاری معروف است و ثروتمندترین مرد جهان نامیده می شود, زندگی بی تکلف وساده اش زبانزد همگان است. وارن بافت در ...

ثروتمندترین مرد جهان

 

وارن بافت , میلیاردر ۷۸ ساله ای که به دور اندیشی در سرمایه گذاری معروف است و ثروتمندترین مرد جهان نامیده می شود, زندگی بی تکلف وساده اش زبانزد همگان است.

 وارن بافت در ۳۰ اوت ۱۹۳۰ در اوماها,نبراسکا چشم به جهان گشود. پدرش هاروارد بافت کارگزار سهام وعضو کنگره بود.
بافت اولین سرمایه گذاری خود را در سن۱۱ سالگی با خرید سهام”سیتی سرویس” با پرداخت ۳۸ دلار برای هر سهم آغاز کردوهنگامی که ارزش هر سهم به۴۰ دلار رسید, او دست به فروش سهامش زد وتوانست سود قابل توجهی کسب کند واین درس ارزشمند را یاد گرفت که با سرمایه گذاری در شرکت های خوب ومعتبر (مانند گالف) در طولانی مدت می توان سود زیادی را به دست آورد.
در طول زمان سودی که بافت از سرمایه گذاری های خود کسب کرد,سبب شد افراد زیادی نصایح وی را چراغ راه سرمایه گذاری خود قرار دهند و میلیونر شوند.
او فارغ التحصیل از دانشگاه نبراسکا است و فوق لیسانس خود را در رشته اقتصاد از دانشکده بازرگانی کلمبیا تحت نظارت بنجامین گراهام اخذ کرده است.
سرمایه گذار ونویسنده معروف فیلیپ فیشر در بینش و فلسفه سرمایه گذاری بافت بسیار تاثیر گذار بوده است.

بافت در سال ۱۹۵۶ مشارکتی را همراه ۴نفر از بستگانش و ۳دوست نزدیک خود پی ریخت که حالا به یگ شرکت مادر با ارزش سهام بیش از ۱۰۰میلیارد دلار تبدیل شده است.
بافت, مخالف انتقال ثروت از یک نسل به نسل بعدی است,از همین رو اعلام کرده که قسمت اعظم ثروتش پس از مرگ به بنیاد بافت منتقل شود.به همین منظور هنگامی که همسرش در سال ۲۰۰۴ درگذشت,دارایی اش به ارزش ۶/۲ میلیارد دلار به این بنیاد منتقل کرد.
ارزش هر سهم شرکت سرمایه گذاری وی با عنوان “برگشایرهتادوی” که شرکت های بیمه,نوشابه سازی,شیرینی پزی,مبل سازی,رستوران و فرش بافی را در برمی گیرد,در حال حاضر۸۳هزار دلاراست.
حقوق سالانه بافت در مقام رییس برکشایر هتادوی ۱۰۰هزار دلار است که شرکت”امریکن استانداردز” این مبلغ را بسیار ناچیز ارزیابی کرده است.
اگر خواستید سرمایه گذاری را آغاز کنید ویا اگر تمایل داشتید در استراتژی خود در زمینه سرمایه گذاری کنونی تان تغییر بنیادی ایجاد کنید بهتر است به یاد داشته باشید که امپراتور سرمایه گذاری خوب و دل بستن به آن بهتر از پریدن از یک سرمایه گذاری به سرمایه گذاری دیگر است.
ثروت بافت موروثی نیست واکنون صاحب سرمایه های کلان در زمینه های گونا گون است.
این شخص که تا سال گذشته پس از بیل گیتس در رتبه دوم ثروتمندترین فرد جهان قرار داشت و در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ با اهدای حدود ۳۷میلیارد دلار(۸۳ درصد دارایی خود) به بنیاد بیل وملیندا گیتس(اهداف اصلی تاسیس این بنیاد از سوی بیل گیتس وهمسرش ,افزایش سلامت وکاهش فقر شدید در سطح دنیا ودر آمریکا گسترش دادن فرصت های آموزشی ودسترسی به تکنولوژی اطلاعات است) جامعه ثروتمندان را شوکه کرد و بزرگ ترین کمک خیریه تاریخ را رقم زد ودر سال ۲۰۰۸ میلادی به حاکمیت مطلق بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین فرد جهان پس از ۱۳ سال پایان داد.

برچسب ها

نظرات شما