ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۷
ناحیه منو


پابان دوره ۷۹ بدوخدمت موسسه اعتباری کوثر

به گزارش "حساب من" هفتاد و نهمین دوره آموزش بدو خدمت کارکنان موسسه اعتباری کوثر با حضور  استاد حسین معاون حسابرسی و بازرسی، عباسی فر مدیر روابط عمومی، شعبانی، کارشناس ارشد آموزش برگزار شد.استاد حسین ...

به گزارش “حساب من” هفتاد و نهمین دوره آموزش بدو خدمت کارکنان موسسه اعتباری کوثر با حضور  استاد حسین معاون حسابرسی و بازرسی، عباسی فر مدیر روابط عمومی، شعبانی، کارشناس ارشد آموزش برگزار شد.استاد حسین ضمن خیر مقدم به همکاران به تشریح ویژگیهای یک کارمند نمونه و بیان اصول حرفه ای حاکم بر موسسه اشاره داشتند و توجه به سلسله مراتب اداری را از جمله مهمترین این اصول برشمردند.

معاون حسابرسی و بازرسی موسسه اعتباری کوثر  پایبندی به اصول اخلاقی را از جمله مهمترین ویژگیهای یک کارمند نمونه برشمردند و افزودند باید خداوند را در تمام مراحل زندگی حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانیم.استاد حسین داشتن انگیزه و تقویت آن، داشتن هدف و قدم برداشتن در راستای اهداف سازمان، توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه ها، مشتری مداری، دقت توأم با سرعت و حفاظت و نگهداری از اموال موسسه را جزو مهمترین کلیدهای موفقیت در کوثر دانست .

شعبانی کارشناس آموزش ضمن ارائه خلاصه ای از فرایند آموزش بدوخدمت افزود : دوره های آموزشی بدو خدمت در موسسه اعتباری به حدود ۱۹۰ ساعت افزایش یافته که در مدت یک ماه برگزار می شود. محوریت آموزشهای بدو خدمت مهارتی است و مهارتهایی نظیر کار با پول (شمارش، باندرول کردن، چهارنخ کردن)، نرم افزار بانکی، مدیریت زمان، تایپ حرفه ای، تحویلداری و اتوماسیون اداری است. همچنین به منظور آشنایی هرچه بیشتر فراگیران با فضای شعب ۳ دوره کارورزی در شعب برای آنها پیش بینی و اجرا شد. در کنار آموزشهای مهارتی آموزشهای دانشی نیز با موضوعاتی نظیر تسهیلات، حسابداری، مشتری مداری، رفتار سازمانی، ارتباطات موثر، بازاریابی، مبارزه با پولشویی، نظامهای پرداخت الکترونیک و … برگزار می شود. همچنین با توجه به فرهنگ سازمانی موسسه توجه به نکات مذهبی در دوره آموزشی بدوخدمت جایگاه ویژه ای دارد. به همین منظور ضمن طراحی دوره احکام دینی تمهدات لازم جهت حضور فراگیران در مراسم مذهبی نظیر زیارت عاشورا اتخاذ گردیده است.

دکتر رضایی مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر که در جمع خبرنگاران رسانه ها در رابطه با دست آوردهای اقتصادی دفاع مقدس سخن می گفت با اعلام مطلب فوق اظهار داشت ؛ در دوران دفاع مقدس خیل بی شماری از عاشقان اسلام و انقلاب با حضور در میادین نبرد علیه دشمن بعثی با پایداری و رشادت به دنیا ثابت کردند که پیروان حسین بن علی (ع) با تبعیت از حضرت امام(ره) در مقابل همه زیاده خواهان ، مقاومت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر ؛ دکتر رضایی با تاکید بر این موضوع که اگر امروز توفیقاتی در عرصه های مختلف علمی ، صنعتی و ارتقاء تکنولوژی به وجود آمده ، به دلیل حضور دانشمندان و متخصصانی است که روزی در جبهه های حق علیه باطل می جنگیدند و اینکه مقام معظم رهبری رسیدن به اقتصادی پویا و فرهنگی ماندگار را در گرو عزم ملی و مدیریت جهادی می دانند به این دلیل است که ایشان خود در عرصه دفاع مقدس حضوری جدی داشتند و تاثیر مدیریت جهادی را در عملکرد خود به عنوان فرمانده کل قوا و سایر رزمندگان بسیار موثر دانسته و می دانند .دکتر رضایی گفت : ما امروز در موسسه کوثر افتخارمان این است که شاکله مدیرانمان از رزمندگان ،جانبازان و آزادگان عزیز انقلاب است .

ایشان در پاسخ به خبرنگاری که پرسید برای اینکه موسسه اعتباری کوثر به بانک تبدیل شود ، چه ساز و کاری لازم است گفت : نخستین گام برای بانک شدن افزایش سرمایه موسسه به شش هزار میلیارد ریال است، گفت : مجوز اولیه افزایش سرمایه از بانک مرکزی دریافت شده و گزارش حسابرس نیز به این بانک ارسال شده است وما هم اکنون در انتظار دریافت و ابلاغ مجوز نهایی افزایش سرمایه از بانک مرکزی هستیم.

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر بررسی مباحث زیر ساختی موسسه را از دیگر موارد بانک شدن عنوان کرد و افزود: بانک شدن موسسه بستگی به سرعت عمل بانک مرکزی دارد ضمن آنکه برای رسیدن به این مهم به مصوبه شورای پول و اعتبار نیز نیاز است.

به گفته وی ، قرار است افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تامین شود ضمن آنکه فرآیند افزایش سرمایه سلب حق تقدم از سهامداران قدیم و جذب سهامداران جدید خواهد بود.

دکتر رضایی درباره اموال مازاد این موسسه نیز اظهار داشت : موسسه کوثر همانند سایر بانک ها فهرست اموال مازاد خود را به بانک مرکزی اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار بازنشسته نیروهای مسلح جزو سهامداران موسسه اعتباری کوثر هستند که ما خدمت به این عزیزان را که از مدافعان جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس بودند را برای خود افتخار می دانیم افزود: هر چند این موسسه در سال ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده اما تلاش دارد نه تنها دنبال روی بانک های کشور نباشد، بلکه پیشروی شبکه بانکی کشور شود.

رضایی تعداد شعبات این موسسه را ۳۵۰ شعبه در سراسر کشور اعلام کرد و اظهارداشت: این موسسه در طول مدت کوتاه فعالیت خود توانست یکی از بزرگترین بحران های مالی کشور را که مربوط به صندوق جوانان خیر بود مدیریت کرده و بدون کمترین خسارت مانع عدم اعتماد مردم به این مجموعه شود و از سوی دیگر با سازماندهی و به کارگیری نیروی انسانی این صندوق از وارد شدن آسیب به کارکنان مجموعه فوق جلوگیری کرد .

مدیر عامل موسسه اعتباری کوثر از ارتقای سیستم کُربانکینک این موسسه در ماه های آتی خبر داد و گفت: این موسسه دارای ۱۲۰ هزار میلیارد ریال منابع است.

وی ادامه داد: این موسسه ۷ بانک رسمی کشور را از نظر منابع و بازدهی پشت سر گذاشته و بر اساس برنامه ها می خواهیم در سال ۹۴ ، جزو پنج بانک برتر خصوصی کشور شویم.

نامبرده با اشاره به امضاء تفاهم این موسسه با ستاد عتبات عالیات، گفت: طبق این تفاهم موسسه کوثر برای توسعه حرمین شریفین اقدام خواهد کرد و در همین زمینه شماره حساب ۱۱۰۱۱۰ برای کسانی که تمایل به کمک به توسعه حرم ائمه اطهار دارند،‌ در نظر گرفته شده است.

نایب رئیس هیت مدیره موسسه اعتباری کوثر همچنین از هدف گذاری این موسسه برای اعطاء ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جامعه هدف موسسه در سال جاری خبر داد.

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر در خاتمه با اعلام این مطلب که ما همواره در مسیر حرکت سریع خود دقت را فدا نکرده ایم ، همواره گام به گام حرکت خود را با مجامع قانونی هماهنگ و خود را ملزم به اجرای سیاستها و قوانین بانک مرکزی می دانیم .روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر

برچسب ها

نظرات شما