ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۰۳
ناحیه منو


پایان رازداری بانک های سوئیسی

به گزارش حساب من از پایان رازداری بانک های سوئیسی ،بانک های سوئیسی در اقدامی هماهنگ با درخواست کشورهایی مانند آلمان، هند، روسیه ، فرانسه و دیگر کشورها، اطلاعات مشتریان خارجی خود را که به عنوان ...

به گزارش حساب من از پایان رازداری بانک های سوئیسی ،بانک های سوئیسی در اقدامی هماهنگ با درخواست کشورهایی مانند آلمان، هند، روسیه ، فرانسه و دیگر کشورها، اطلاعات مشتریان خارجی خود را که به عنوان فراریان مالیاتی در این کشورها محسوب می شوند را منتشر کردند.

از سال های دهه ۱۹۳۰ بانک های سوئیسی به عنوان مکان امنی برای منابع مالی اتباع خارجی برای فرار از پرداخت مالیات به دولت های متبوع خود بودند.
این بانک ها تا کنون از ارائه اطلاعات حساب مشتریان خارجی خود به دولت های آن ها با عنوان رازداری امتناع می کردند.
اما به تازگی و با افزایش فشار دیگر کشورها بر سوئیس، دولت این کشور اقداماتی را در جهت پایان دادن به این رازداری انجام داده و در آخرین اقدام بانک های این کشور اعلام کرده اند که به درخواست دیگر کشورها، نام مشتریان خارجی فراری مالیاتی خود را منتشر خواهند کرد.
این اقدام به طور کلی به عنوان پایان رازداری و محرمانه نگهداشتن اطلاعات مشتریان بانک های سوئیسی محسوب شده و می توان گفت که بانک های سوئیس دیگر مکان امنی برای منابع مالی اشخاص و شرکت های خارجی که از پرداخت مالیات به کشورهای متبوع خود فرار می کنند نیست.
دولت سوئیس اعلام کرده است که بنا به درخواست های بیشمار سازمان های مالیاتی کشورهای مختلف، نام، ملیت و تاریخ تولد فراریان مالیاتی مشتری بانک های این کشور را در روزنامه دولتی این کشور منتشر خواهد کرد.در ماه مارس، مقامات دولت سوئیس با اتحادیه اروپا برای مقابله با فرار مالیاتی به توافق رسیدند. بر اساس این توافق شفافیت در بانک های سوئیسی افزایش یافته تا کشورها بتوانند مالیات خود را از مشتریان این بانک ها نیز دریافت کنند.

برچسب ها

نظرات شما

    ارومیه چی می گوید :

    هر شخص باید مشکلات مالیاتی خود را ودر کشور خود حل کند تا دچار عواقب بعدی نگردد چون اقتصاد خیلی از کشورهااز مالیات تا مین میشود