ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۲۴
ناحیه منو


پرداخت ۱۶۵ هزار فقره تسهیلات توسط بانک مسکن

به گزارش "حساب من" دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با بیان این مطلب گفت:میزان تسهیلات پرداختی بانک مسکن در پایان شهریور ماه سال جاری نسبت به پایان شهریور ماه سال گذشته ۳۵ درصد ...

به گزارش “حساب من” دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با بیان این مطلب گفت:میزان تسهیلات پرداختی بانک مسکن در پایان شهریور ماه سال جاری نسبت به پایان شهریور ماه سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.وی گفت: بانک مسکن در این مدت تعداد ۷۰ هزار فقره تسهیلات خرید و ساخت به مبلغ ۱۷هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است که نسبت به پایان شهریور ماه سا گذشته ۱۱۴ درصد رشد داشته است.


بت شکن همچنین میزان تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان را طی شش ماهه اول سال جاری در بخش جعاله تعمیر مسکن۶۴هزار فقره به مبلغ ۶هزار میلیارد ریال عنوان کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۶۵ درصد و از نظر مبلغ ۵۸درصد رشد را نشان می دهد.
مدیرعامل بانک مسکن همچنین به ارایه گزارشی از فعالیت بانک مسکن در بخش مسکن مهر پرداخت و گفت:تا پایان شهریور سال جاری در بخش مسکن مهر بانک مسکن بالغ بر ۲میلیون و ۳۰۰هزار قرارداد به مبلغ ۴۷۳ هزار میلیارد ریال منعقد کرده و حدودیک میلیون و ۲۳۲ هزار واحد مسکونی به مبلغ ۲۴۵هزار میلیارد ریال فروش اقساطی کرده است.وی افزود:مبلغ فروش اقساطی مسکن مهر در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته با ۲۸درصد رشد بالغ بر ۵۰ هزارمیلیارد ریال می باشد.
بت شکن یادآور شد:بانک مسکن همزمان با اعطای این تسهیلات ،با واگذاری سهم الشرکه ناشی از مشارکت مدنی و فروش اقساطی بالغ بر ۲۱۷ هزار قرارداد تسهیلات به مبلغ ۵۳هزار میلیارد ریال از رشد ۳۰درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال ۱۳۹۲ برخوردار گردید.
وی همچنین در ادامه به ارایه گزارشی از فعالیت های بانک مسکن در بخش بانکداری الکترونیک پرداخت و گفت:در این حوزه در شش ماهه سال گذشته ۸۴ درصد ازخدمات بانک به صورت غیرحضوری به مشتریان ارایه می شد که این میزان در شش ماهه ابتدای سال جاری به ۹۱درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل بانک مسکن در ادامه افزود:تعداد تراکنش های بانک در پایان شهریور ماه سال جاری با ۶۸درصد رشد نسبت به پایان شهریور ماه سال گذشته به ۱۷۵ میلیون تراکنش شتابی و غیر شتابی رسیده است.

در ادامه مهدی کریمی مدیر شعب بانک مسکن در استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی در بخش مسکن، با ارایه خدمات و پرداخت تسهیلات، از نهاد مالی این بخش محسوب شده و این امر نشان دهنده وجود پیوند بین بانک و صنایع وابسته به صنعت ساختمان است.
وی با بیان اینکه بخش مسکن با صدها شغل و صنعت به طور مستقیم و غیرمستقیم مرتبط است، اظهار داشت: صنعت ساختمان بخش بزرگی از بدنه اقتصادی کشور است و می‌تواند اقتصاد کشور را یک گام به جلو ببرد. از همین رو تقویت پیوند بانک مسکن و صنوف مرتبط با بخش ساختمان، یکی از برنامه‌های این بانک در سال جاری و مستلزم ایجاد ارتباط و همکاری دوسویه است.
کریمی با بیان اینکه صنعت ساختمان، صنعتی پیشران است و می‌تواند ۲۶۰ تا ۳۶۰ صنعت دیگر را فعال کند، یادآور شد: فعالیت در بخش مسکن و به ویژه در بخش مستغلات و خدمات صنعت ساختمان به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود ۲۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را از آن خود کرده و همچنین ۱۰ درصد از اشتغال کشور در این بخش متمرکز شده است.
مدیر شعب اصفهان افزود: آمارها نشان دهنده نقش محرک و بسیار تأثیرگذار این صنعت در توسعه اقتصادی کشور است و می‌توان از هم‌افزایی ایجاد شده برای تحقق مأموریت اصلی بانک، از جمله تأمین مالی ساخت و ساز بهره برد.
بر اساس این گزارش، با امضای تفاهم‌نامه انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان اصفهان بابانک مسکن ، انبوه‌سازان به عنوان تولید کننده مسکن و بانک به‌عنوان نهاد تخصصی مالی قادر خواهند بود تعاملات و همکاری‌های نزدیکی داشته و باعث اثر فزاینده در تحرک ساخت و ساز شوند.
روابط عمومی بانک مسکن

برچسب ها

نظرات شما

    مهیار می گوید :

    حقا که از نامش پیدا است بتشکن است

    naghme danayi می گوید :

    خوش خبر باشید