ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۷:۱۸
ناحیه منو


پناهجویان ۵۰ میلیارد یورو هزینه روی دوش آلمان گذاشتند

کارشناسان موسسه در جمع‌بندی خود که در روزنامه Rheinisches post منتشر شده است این هزینه را ۵۰ میلیارد یورو ارزیابی می‌کنند. این برآورد کلی شامل ۱۷ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ و سپس ۲۲ میلیارد ...

کارشناسان موسسه در جمع‌بندی خود که در روزنامه Rheinisches post منتشر شده است این هزینه را ۵۰ میلیارد یورو ارزیابی می‌کنند. این برآورد کلی شامل ۱۷ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ و سپس ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۷ برای مسکن و غذای توزیع شده در مراکز پذیرش می‌شود که به این مبالغ ۱۰ میلیارد یورو هزینه دوره‌های زبان و آشنایی با جامعه آلمان برای دوسال اضافه می‌شود.

پناهجویان ۵۰ میلیارد یورو هزینه روی دوش آلمان گذاشتند

موسسه اقتصادی آلمان که اتاق فکر نزدیک به کارفرمایان است، در ابتدای این ارزیابی از شرایط دو سال متوالی، فرض را بر این استوار کرده است که آلمان در سال ۲۰۱۶ پذیرای ۱/۵میلیون پناهنده و در سال آینده پذیرای ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پناهنده خواهد بود.

ارزیابی مالی این موسسه اقتصادی بر این فرض استوار است که دولت آلمان بتواند در ماه‌های آینده موفق به کاهش جریان پناهجویان تازه وارد شود. به این ترتیب برآوردها بر این اصل قرار گرفته است که تا اواخر سال ۲۰۱۶، یک و نیم میلیون پناهجو وارد خاک این کشور شوند که این میزان ۵۰ درصد بیشتر از اواخر سال ۲۰۱۵ است. رقمی که در سال آینده به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

تعداد مهاجران با روند فعلی ورود آنها به آلمان قاعدتا باید بیشتر از این رقم باشد، اما دولت ائتلافی آلمان به رهبری آنگلا مرکل تصمیم گرفت برای کاهش ورود مهاجران و بازگرداندن تعداد بیشتری از آنها از مرزها، اقداماتی را به‌کار گیرد. با این حال حزب سوسیال دموکرات و همین‌طور حزب محافظه‌کار آلمان از ذکر این ارقام اجتناب می‌کنند.

به هر صورت، ۵۰ میلیارد یوروی مطرح شده از طرف این موسسه اقتصادی حتی برای کشور ثروتمندی چون آلمان هم مبلغ بسیار زیادی به شمار می‌آید. در این شرایط شمار مهاجران ۲.۷۵ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. اگر کشور همسایه، یعنی فرانسه نیز بخواهد همین روند را در پیش بگیرد، به بیان دیگر با در نظر گرفتن همان بودجه‌ای که آلمان پیش‌بینی کرده پذیرای مهاجران تا ۲.۷۵ درصد از جمعیت خود باشد، مجبور است در دوسال به ازای هر خانوار ۱۱۵۰ یورو هزینه کند.

برچسب ها

نظرات شما