ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۴۴
ناحیه منو


پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری

پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری اخبارمالی حساب من: بسیاری از ما برای کسب درآمد و پس انداز پول مدت ها تلاش کرده و به سختی کار کرده ایم و تمایل داریم اندوخته اندک خود را به سرمایه ...

پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری

 

اخبارمالی حساب من: بسیاری از ما برای کسب درآمد و پس انداز پول مدت ها تلاش کرده و به سختی کار کرده ایم و تمایل داریم اندوخته اندک خود را به سرمایه بزرگی برای خرید منزل و امور دیگر تبدیل کنیم. اما عده بسیاری با نکات مهم در مورد سرمایه گذاری آشنا نیستند و با توجه به اوضاع اقتصادی متغیر کشور، نمی دانند چگونه و کجا سرمایه گذاری نمایند تا پس انداز اندکی که با تلاش و زحمت بدست آورده اند را از دست ندهند. در این مقاله برای تمامی عزیزانی که تمایل به کسب اطلاعات در خصوص سرمایه گذاری دارند، نکات و پیشنهادات مهمی را جمع آوری و درج نموده ایم:

  • همانطور که بارها در مقالات گوناگون اشاره کرده ایم، یکی از امن ترین شیوه های سرمایه گذاری در ایران، خرید طلا است. چرا که با بررسی مختصر قیمت طلا در سالیان گذشته در می یابیم که با وجود نوسانات قیمت این فلز گران بها، همواره قیمت طلا نسبت به چند سال گذشته افزایش یافته است. مخصوصا اگر قصد پس انداز پول دارید، خرید طلا گزینه بسیار مناسبی است تا در طی مرور زمان از ارزش سرمایه تان کاسته نشود.
  • اگر سرمایه قابل توجهی دارید، بهتر است توسط آن ملک یا زمین خریداری نمایید. خرید خانه جز سرمایه گذاری های بسیار مطمئن است. چرا که از ارزش آن کاسته نمی شود. به علاوه می توانید خانه ای که خریداری کرده اید را اجاره دهید و یک درآمد ماهیانه ثابت برای خود مهیا کنید.
  • سعی کنید با سرمایه اندکی که جمع آوری نموده اید، برای خود کاری راه بیندازید. داشتن یک شغل که مال خودتان باشد، به شما امنیت مالی خواهد داد و صد البته درآمد آن از کار کردن برای دیگران بسیار بیشتر است. به عنوان مثال می توانید مغازه بسیار کوچکی اجاره نموده و در کنار شغل قبلی خود از طریق این مغازه درآمد کسب نمایید. یا شرکتی تاسیس کرده و رییس خود باشید.
  • یکی دیگر از راه های بسیار مطمئن سرمایه گذاری، باز کردن حساب پس انداز مدت دار است. اگرچه سود این حساب ها اندک است، اما نسبت به سایر حساب های بانکی سود بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت و آسوده خاطر هستید که هیچگاه متضرر نخواهید شد. همچنین می توانید از متصدی بانک کمک بگیرید تا انواع حساب های بانکی و روش های سرمایه گذاری را برایتان شرح داده و بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایید.
  • در چند سال اخیر با توجه به افزایش قیمت ناگهانی و باورنکردنی دلار، عده بسیاری خرید دلار را راهی برای سرمایه گذاری و یک شبه پولدار شدن می دانند. اما لازم است بدانید که در روند خرید و فروش دلار عده بسیاری نیز به دلیل خرید دلارهای تقلبی یا به دلیل پایین آمدن قیمت ارز به شدت متضرر شده اند. بنابراین اگر در زمینه سرمایه گذاری در امور ارزی سر رشته ای ندارید، ریسک نکنید و پس اندازی که با کار شبانه روزی جمع آوری نموده اید را به باد فنا ندهید.

اگر راهکارهای متفاوت و بهتری برای سرمایه گذاری در نظر دارید، خوشحال می شویم که ما و سایر هموطنان را از این روش ها آگاه نمایید.دریافت مقاله پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری

برچسب ها

نظرات شما