ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۱۶
ناحیه منو


پیش بینی اقتصادی از آینده نزدیک

به گزارش حساب من پیش بینی اقتصادی از بازارهای داخلی و جهانی حاکی از آن است بازارها چشم انتظار آرامش برای رشد و ارتقا می باشد. جهانی: پیشاپیش اعلام سیاست های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) ...

به گزارش حساب من پیش بینی اقتصادی از بازارهای داخلی و جهانی حاکی از آن است بازارها چشم انتظار آرامش برای رشد و ارتقا می باشد.

جهانی:
پیشاپیش اعلام سیاست های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) شاخص های سهام رشد داشته اند. مس و نفت نیز افزایش محدودی را تجربه کرده اند اما طلا تقریباً بدون تغییر مانده است.

در بورس نیویورک رشد شاخص ها بیش از یک درصد بوده است. به گزارش بلومبرگ، بیش از ۸۰ درصد شرکتهایی که گزارش فصل تابستان را ارائه کرده اند موفق به تحقق پیش بینی هایشان شده اند.

گزارش های اقتصادی منتشر شده در عصر دیروز نشان می‌دهد در آمریکا شاخص اعتماد مصرف کننده در ماه اکتبر فراتر از پیش بینی‌ها افزایش یافته و به بیشینه هفت ساله رسیده است. این شاخص برای ماه میلادی قبل تعدیل مثبت داشته است.

در سوی دیگر در ماه سپتامبر آمار سفارش برای کالاهای بادوام، بدون احتساب بخش پرنوسان حمل و نقل بر خلاف انتظارات ۰.۲ درصد کاهش یافته است. به علاوه نرخ رشد سالانه قیمت مسکن در بیست شهر بزرگ آمریکا از ۶.۷ به ۵.۶ درصد رسیده است.

امشب پس از اتمام جلسه دو روزه سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا، آخرین سیاستهای پولی بزرگترین اقتصاد دنیا اعلام خواهد شد. پیش بینی می‌شود برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه در این ماه به پایان برسد اما سیاست پایین نگه داشتن نرخ بهره همچنان ادامه یابد. بعد از ظهر فردا نیز نرخ رشد اقتصادی آمریکا در فصل تابستان اعلام می‌شود. مطابق برآوردها تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه ۳.۱ درصد افزایش یافته است.

در ژاپن تولیدات صنعتی رشد ۲.۷ درصدی داشته که بیشتر از انتظارات بوده است. شاخص نیکی بورس توکیو از زمان بازگشایی ۱.۷ درصد رشد داشته است.

در بورس های کالایی طلا با رشد محدود ۰.۱ درصد ۱۲۲۹.۶ دلار در هر اونس معامله می شود. در بورس فلزات لندن مس با ۰.۵ درصد افزایش ۶۸۴۷ دلار در هر تن داد و ستد می ‌شود. قرارداد یکماهه نفت برنت دریای شمال نیز با افزایش ۰.۵ درصد ۸۶.۳ دلار در هر بشکه بسته می شود.

داخلی:
وزرای امور خارجه ایران و آمریکا و خانم اشتون هفته آینده در عمان دیدار خواهند داشت. خانم اشتون که برای دیدار با مقامات آمریکایی به واشنگتن سفر کرده، قرار است دیداری با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته باشد. آمانو روز جمعه سخنرانی در مورد برنامه هسته ای ایران خواهد داشت.

بر اساس تازه ترین گزارش گمرک طی هفت ماهه نخست سال جاری صادرات غیر نفتی به ۲۶.۹ میلیارد دلار و واردات به ۳۰.۲ میلیارد دلار رسیده است. در این بین پروپان مایع شده، متانول و پلی اتیلن گرید فیلم مهمترین اقلام عمده صادرات غیر نفتی بوده اند. چین، عراق و امارات اصلی‌ترین مقاصد کالاهای ایرانی بوده اند.

در جدیدترین گزارش های ۶ ماهه منتشر شده، تراکتورسازی ایران پوشش ۵۶ درصدی را به ثبت رسانده است. پوشش سود سیمان فارس در نیمه نخست سال ۵۹ درصد بوده است. کمباین سازی و نفت بهران هم به ترتیب ۴۷ و ۴۰  درصد از سودهای پیش بینی شده را محقق کرده اند.

عصر دیروز در بازار سکه و ارز، دلار ۰.۲ درصد افزایش یافته و به ۳۲۴۰ تومان رسیده است. هر سکه بهار آزادی طرح جدید تقر تقریباً بدون تغییر بوده و ۹۳۰ هزار و ۸۰۰ دادوستد شده است.

برچسب ها

نظرات شما

  Juan می گوید :

  AFAIC tht’as the best answer so far!

  سهیل رضایی می گوید :

  باور نکردنیه!

  محسنی می گوید :

  تنوع بازار ایران بسیار شگفت انگیز اس