ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۶:۵۰
ناحیه منو


پیش بینی قیمت فلزات گران بها در سال ۲۰۱۷ میلادی

با پایان سال 2016 میلادی و در نخستین روزهای سال 2017 ، با نگاهی به روند قیمت یکی از گران‌بهاترین فلزات، یعنی طلا در سال گذشته، به بررسی و پیش‌بینی قیمت متوسط مبادله طلا در ...

با پایان سال ۲۰۱۶ میلادی و در نخستین روزهای سال ۲۰۱۷ ، با نگاهی به روند قیمت یکی از گران‌بهاترین فلزات، یعنی طلا در سال گذشته، به بررسی و پیش‌بینی قیمت متوسط مبادله طلا در سال نوی میلادی خواهیم پرداخت.

پیش بینی قیمت فلزات گران بها در سال ۲۰۱۷ میلادی

ااگرچه قیمت طلا از اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی روندی رو به کاهش را طی نمود ، این روند کاهش قیمت در دو ماه پایانی سال با سرعت بیشتری طی شد . با وجود آنکه قیمت طلا در نهم دی ماه ۹۵ اندکی افزایش داشته و به مبلغ هر انس ۱۱۴۰ دلار رسیده است ، تحلیل‌ گران معتقدند روند رو به کاهش قیمت طلا همچنان ادامه خواهد یافت .

یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت طلا در هفته های اخیر ، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود .

از سویی دیگر کارشناسان بانک یو بی اس سوییس معتقدند متوسط قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۳۵۰ دلار د هر انس خواهد رسید . بعلاوه قیمت فلزاتی نظیر پلاتین ، نقره و پالادیوم نیز در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته و بسیار بالاتر از مبلغ کنونی خواهد بود . طی گزارش کارشناسان این بانک ، در سال ۲۰۱۷ میلادی قیمت متوسط هر انس پلاتین ۱۰۶۰ دلار ، قیمت نقره ۱۸ دلار و قیمت فلز پالادیوم ۷۵۵ دلار خواهد بود .

اگرچه قیمت نقره همواره متاثر از قیمت طلا می باشد ، اما به دلیل آنکه نقره یک فلز صنعتی محسوب می گردد ، بهبود یا پسرفت صنعت نیز در افزایش یا کاهش قیم فلز نقره دخیل خواهد بود .

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در بازار طلا را دارید ، در نظر داشته باشید که آینده قیمت طلا در سال جاری میلادی ، تا چند هفته آینده در هاله هایی از ابهام خواهد بود . اما به تدریج ابهامات از بین خواهد رفت و پیش بینی در خصوص روند رشد یا کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی آسان تر خواهد شد .

برچسب ها

نظرات شما