ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۲۲
ناحیه منو


پیش بینی ها خبر از سقوط وحشتناک بازار سهام آمریکا می دهد

به گزارش حساب من پیش بینی ها خبر از سقوط وحشتناک بازار سهام آمریکا می دهد و سهام امريكا ۵۰درصد سقوط مي‌كندمتاسفانه اشپيتزناگل تنها فردي نيست كه اين باور را دارد،مارك فيبر مدير مالي و ...

به گزارش حساب من پیش بینی ها خبر از سقوط وحشتناک بازار سهام آمریکا می دهد و سهام امریکا ۵۰درصد سقوط می‌کندمتاسفانه اشپیتزناگل تنها فردی نیست که این باور را دارد،مارک فیبر مدیر مالی و مشاور سوییسی نیز می‌گوید: ما در یک حباب بسیار بزرگ اقتصادی قرار داریم. این حباب ممکن است هر روز بترکد. فیبر بدون ذره‌یی شک می‌گوید این مساله به‌خاطر سیاست‌های بزرگ دولتی رییس‌جمهور اوباما و سیاست‌هایی با ریسک درصد پایین اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی ایالات متحده به‌وجود آمده است. او می‌گوید: این سیاست‌ها کسانی را که کاملا به درآمدهایشان وابسته هستند، کسانی که پس‌انداز می‌کنند و پدرها و مادرها را تحت فشار قرار می‌دهند، چرا پدرها و مادرها باید مجبور شوند در زمینه‌های سهام و املاک و هرچیز مالی دیگری که موجود است، فعالیت کنند؟

شایعه شده که وارن بافت سرمایه‌گذار میلیارد دلاری امریکا نیز خود را آماده یک سقوط اقتصادی کرده است. حال باتوجه به اینکه سقوط اقتصادی اجتناب‌ناپذیر درحال از راه رسیدن است، سرمایه‌گذاران مین استریت باید چه کار کنند؟ یک راه این است که تمام دارایی‌ها و سهام‌شان را به فروش برسانند و پول‌هایشان را ذخیره کنند و راه دیگر هم این است که روی همه داشته‌ها ریسک کنند و منتظر اتمام توفان باشند. اما به‌گفته‌شان هایمن موسس کمپانی ابسولوت پرافیتس راه‌حل سومی نیز وجود دارد. او می‌گوید: بخش‌های خاصی از بازار سهام هستند که با ضمانت کامل طی چند ماه آینده عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت. خارج شدن از بازار سهام درحال حاضر ممکن است خرج زیادی داشته باشد.
اما آیا هایمن می‌تواند کاملا مطمئن باشد؟ او به یکی از تقویم های مخفی وال‌استریت دسترسی دارد که برمبنای بازار کلی از سال ۱۹۶۸ تا به حال نوشته شده است. این تقویم ۱۹ انتخاب مختلف سرمایه‌گذاری برپایه بخش‌های مختلف بازار و ۳۸ تاریخ مختلف برای خرید و فروش درست را در خود فهرست کرده است. با عمل کردن به این دستاورد‌ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند هزار دلار خود را طی یک بازه زمانی۲۰ساله تبدیل به ۱۷۸هزار دلار کنند. هایمن در ادامه صحبت‌هایش گفت: اما این تقویم تنها یک بخش از سیستم سرمایه‌گذاری است. من یک سیستم اخطار سقوط نیز طراحی کرده‌ام که می‌تواند پیش از یک بحران بزرگ به سرمایه‌گذاران اخطار دهد.  هایمن توضیح داد که این سیستم توسط یکی از کسانی طراحی شده که مسوولیت کدگذاری سیستم‌های پروازی کلاهک‌های هسته‌یی جنگ سرد را بر عهده داشت، بنابراین میزان دقت آن تا آنجایی که ممکن است به ۱۰۰درصد نزدیک شده است. او می‌گوید: اگر باتوجه به تست های پشتیبانی ما از این سیستم استفاده می‌شد، بحران‌های سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ کاملا پیشگیری می‌شدند. تصور کنید که اگر می‌توانستید از تمامی آن فروش‌های نادرست جلوگیری کنید، چقدر پول ذخیره می‌کردید.

برچسب ها

نظرات شما

    mehrab rezaee می گوید :

    emkan nadare

    زهرا می گوید :

    درنهایت به نفع ثروتمندان وکارتلهای امریکااست