ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۴:۵۵
ناحیه منو


چکیده اخبار اقتصادی

چکیده اخبار اقتصادیشاخص دلار در نخستین ساعات بازگشایی بازار ارزهای جهانی افت ۰.۰۲ درصدی را تجربه کرده است. با این حال طلا ۰.۱ درصد افت داشته و هر اونس از این فلز گرانبها ۱۱۳۶.۶ دلار ...

چکیده اخبار اقتصادی

شاخص دلار در نخستین ساعات بازگشایی بازار ارزهای جهانی افت ۰.۰۲ درصدی را تجربه کرده است. با این حال طلا ۰.۱ درصد افت داشته و هر اونس از این فلز گرانبها ۱۱۳۶.۶ دلار معامله می شود. هفته پیش و همراه با آمار ضعیف اشتغال امریکا، گمانه زنی در مورد به تعویق افتادن افزایش نرخ بهره امریکا افزایش یافته و موجب تضعیف دلار شده است.

نفت برنت دریای شمال با ۴۰ سنت معادل ۰.۷ درصد رشد به ۴۸.۵ دلار در هر بشکه رسیده است. فلزات همگی رشد داشته اند بطوریکه مس ۱.۵ درصد افزایش یافته و هر تن از آن ۵۱۸۷ دلار معامله شده است. آلومینیوم و روی نیز به ترتیب ۰.۶ و ۱ درصد رشد داشته و به ۱۵۶۲ و ۱۶۸۴ دلار در تن رسیده اند.

اولین روز نشست دو روزه وزیران اقتصادی عضو یوروگروپ امروز برگزار خواهد شد. وضعیت اشتغال، بحران پناهندگان و بحران یونان می توانند از موضوعات مهم این نشست باشند.

داخلی:

دیروز و پس از قرائت گزارش اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام، طرح دوفوریتی «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» رای نیاورد و این طرح با یک فوریت به تصویب نمایندگان رسید. بنابراین همراه با لغو تعطیلات هفته آینده مجلس این طرح پس از بررسی در صحن به رای گذاشته خواهد شد. بر اساس ماده واحده این طرح، دولت اجازه می‌یابد در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی به شکل داوطلبانه برجام را اجرا کند.

همچنین پنج تن از اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام با صدور بیانیه‌ای متن گزارش برجام را گزارشی یکسونگر خواندند و تاکید کردند: بیانیه قرائت شده منطبق بر منافع ملت نبوده و آثار بسیار مثبت برجام که می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات جاری کشور باشد را نادیده گرفته است.

براساس گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهریور ماه در مقایسه با مردادماه ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس، در پی نامه مشترک وزرای اقتصاد، صنعت، کار و دفاع به رئیس جمهور مبنی بر اوضاع نامناسب اقتصادی و اقدام فوری برای خروج از رکود، رئیس جمهور با دستور ویژه خواستار پیگیری و ارائه پیشنهادهای فوری برای پیگیری این موضوع شده است. بر این اساس، وزیر اقتصاد نیز طی روزهای اخیر پیشنهادهایی تحت عنوان «بسته برون‌رفت از رکود» را تهیه و به ریاست جمهوری ارائه کرده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین از سفر فرستاده ویژه رئیس‌جمهور چین به ایران خبر داده و گفته: تغییرات محسوسی در فاینانس چین برای پروژه‌های ایران رخ داده است.

در بازار ارز و طلا قیمت ها کم تغییر بوده است. دلار بدون تغییر با ۳۳۹۵ تومان برابر بوده و سکه بهار آزادی طرح جدید با ۰.۱ درصد کاهش ۹۲۱ هزار تومان معامله شده است.

جدول تغییرات:

 قیمت% 
نفت برنت – دلار/بشکه۴۸.۵۰.۷
طلا – دلار/اونس۱,۱۳۶.۶-۰.۱
مس – دلار/تن۵۱۸۷۱.۵
بورس تهران TEDPIX۶۱,۱۶۴-۰.۱
سکه طرح جدید۹۲۱,۰۰۰-۰.۱
دلار – تومان۳۳۹۵۰.۰ –

برچسب ها

نظرات شما