ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۳۴
ناحیه منو


چگونه فرزندانمان را از سنین کم به کسب درآمد عادت دهیم؟ (بخش اول)

چگونه فرزندانمان را از سنین کم به کسب درآمد عادت دهیم؟ (بخش اول)  یکی از چالش های بزرگی که بسیاری از جوانان و بزرگسالان کشور ما با آن روبرو می شوند، کار کردن به طور مستمر، ...

چگونه فرزندانمان را از سنین کم به کسب درآمد عادت دهیم؟ (بخش اول)

 

یکی از چالش های بزرگی که بسیاری از جوانان و بزرگسالان کشور ما با آن روبرو می شوند، کار کردن به طور مستمر، منظم و با کیفیت، به منظور کسب درآمد است. چرا که در کشور ما عرف آن است که فرزندان تا پایان مقطع دبیرستان ادامه تحصیل داده و معمولا بلافاصله پس از آن وارد دانشگاه شوند و در تمام این مدت مخارج آنان توسط والدین تامین می گردد. حتی در بسیاری از خانواده ها، پس از رسیدن فرزندان به سن قانونی و در مدت تحصیل در دانشگاه نیز خانواده اجازه اشتغال به کار را به فرزندان نمی دهند و در مواردی که فرزندان شغل مناسبی یافته و مشغول به کار می شوند، عموما به دلیل آنکه از نحوه صحیح خرج و پس انداز نمودن آگاه نیستند، بخش عمده درآمد خود را با خرید لوازم لوکس غیر ضروری نظیر تلفن همراه و ساعت هدر خواهند داد.

در نقطه مقابل، با نگاهی به جوامع پیشرفته در میابیم که خانواده ها فرزندان خود را از سنین پایین تشویق به انجام کارهای سبک و کسب درآمد می نمایند. در بسیاری از کشورهای غربی و موفق، کودکان از حدود ۱۰ یا ۱۲ سالگی، در تابستان یا در اوقات فراغت خود به کارهایی نظیر پخش روزنامه و مجله پرداخته و در سنین بالاتر در فروشگاه ها یا رستوران ها مشغول به کار می شوند. کودکان در چنین جوامعی می آموزند که هدف کار کردن و کسب درآمد از راه قانونی و شرافتمندانه است و نوع شغل آنان، به هیچ عنوان شان انسانیشان را پایین نخواهد آورد.

متاسفانه در کشور ما حتی اگر خانواده ها و فرزندان تمایل به شرکت در برنامه های سبک کاری داشته باشند، موقعیت های شغلی مناسب نوجوانان که امنیت آنان را تضمین کرده و با شرایط سنی و ساعات خالی فرزندان همخوانی داشته باشد، وجود ندارد. پس اگر می خواهید فرزندتان از سنین پایین کسب درآمد  و پس انداز را آموخته و به کار کردن عادت کند، لازم است در منزل برای وی موقعیت های شغلی فراهم نمایید.

برای کمک به نوجوانان در مقاطع دبیرستان که مسئولیت پذیرتر هستند، بهترین راه آن است که خود آستین بالا بزنید و در آگهی روزنامه ها به دنبال مشاغل قابل انجام در منزل باشید. با توجه به علایق فرزند خود می توانید کار تایپ، سری دوزی، ساخت جعبه های کادویی و… را انتخاب کرده و در حقیقت این کار را برای خودتان درخواست کنید. سپس از فرزند خود بخواهید به شما کمک کرده و به ازای انجام هر کار، مطابق با قرار داد شما با کار فرما دستمزد دریافت کند.

این روش زمانی بهتر نتیجه می دهد که فرزندتان تمایل به خرید لباس یا وسیله ای داشته باشد و همکاری با شما را میانبری برای بدست آوردن پول کافی بداند.

توجه کنید که به اجبار فرزند خود را وادار به کارکردن ننمایید، بلکه برای او انگیزه ایجاد کنید. همچنین به فرزند خود اجازه دهید درآمد خود را به هر شکل که تمایل دارد خرج کند. بهتر است در نوجوانی اشتباهات مالی داشته باشد و از این اشتباهات درس بگیرد تا زمانی که در یک سمت مناسب مشغول به کار شد، تمامی دستمزد خود را برای خریدهای اشتباه هدر ندهد.

برچسب ها

نظرات شما

    من این وبسایت را از طرف من دریافت کردم که درباره این وب سایت به من گفت
    و در حال حاضر این بار من در حال مشاهده این صفحه وب و خواندن بسیار آموزنده است
    مقالات یا بررسی اینجا http://chaturbatetokenshack.online/