ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۲۱
ناحیه منو


چگونه فروش تلفنی بهتری داشته باشیم؟ ۲

این روزها بازار فروش تلفنی محصولات بسیار داغ است و تقریبا تمامی ما تماس‌هایی برای فروش محصولاتی چون فیلتر آب، محصولات کاهش مصرف بنزین، فروش سیم کارت و... داشته ایم. عده بسیاری با شنیدن جملات ...

این روزها بازار فروش تلفنی محصولات بسیار داغ است و تقریبا تمامی ما تماس‌هایی برای فروش محصولاتی چون فیلتر آب، محصولات کاهش مصرف بنزین، فروش سیم کارت و… داشته ایم. عده بسیاری با شنیدن جملات ابتدایی فروشنده، تلفن را قطع می‌کنند و عده‌ای نیز به توضیحات محصول گوش فرا داده و حتی خرید می‌نمایند. اگر شما نیز قصد دارید به عنوان فروشنده تلفنی مشغول به کار شوید با ما همراه باشید تا در ادامه برخی روش‌های فروش موفق تلفنی را به شما معرفی کنیم.

  • هدف قرار دهید:

برای تعداد تماس‌های تلفنی روزانه خود هدف قرار دهید و تمام تلاش خود را انجام دهید تا به حد اقل تعداد تماس‌های تعیین شده در هر روز برسید. با این کار از اتلاف زمان می‌پرهیزید و احتمال یافتن مشتری را بالا خواهید برد.

 

  • به تمام موارد لیست توجه کنید:

اگر بر اساس لیست از پیش تعیین شده‌ای با مشتریان تماس می‌گیرید، فکر حذف کردن برخی افراد از لیست یا تماس گرفتن با مشتریان به طور تصادفی را از ذهن خود بیرون کنید. حتما افرادی که با آن‌ها تماس گرفته شده و افرادی که هنوز با آنان تماس نگرفته‌اید را با علامت گذاری از هم مجزا کنید تا کسی از قلم نیفتد. هریک از افراد لیست می‌توانند یک فروش موفق را برایتان به ارمغان آورند.

 

  • اگر پس از تماس با شخص خاصی به شما گفته شد مخاطب مورد نظر دیگر در این مکان حضور ندارد، فورا تلفن را قطع نکنید. بلکه از وی سوال کنید هم اکنون چه کسی جای او را گرفته و مسئولیت وی را بر عهده دارد و سعی کنید با شخص جدید ارتباط برقرار کرده و فروش خود را انجام دهید. در پایان می‌توانید از شخص پشت خط شماره تماس شخصی که نقل مکان نموده‌است را درخواست کرده و ارتباطات خود را گسترش دهید.

برچسب ها

نظرات شما