ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۲:۵۷
ناحیه منو


چگونه یک کسب و کار را از بحران خارج کنیم ؟

چگونه یک کسب و کار را از بحران خارج کنیم  یک مدیر کارآمد در دنیای تجارت، حتی زمانی که شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا روز به روز ضعیف‌تر شده و با بن‌بست‌های متنوع بازار روبه‌رو می‌شوند، ...

چگونه یک کسب و کار را از بحران خارج کنیم

 

یک مدیر کارآمد در دنیای تجارت، حتی زمانی که شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا روز به روز ضعیف‌تر شده و با بن‌بست‌های متنوع بازار روبه‌رو می‌شوند، جرقه‌های موفقیت را به خوبی پیدا می‌کند. بحران اقتصادی می‌تواند همان موقعیتی باشد که یک مدیر موفق به دنبالش است! یک استراتژی مناسب برای استفاده از فضایی که در آن رقابت نسبت به قبل کم‌رنگ‌تر شده است.

استراتژی‌های موثر برای کامیابی در بحران اقتصادی
چگونه یک شرکت می‌تواند در شرایط اقتصادی دشوار قوی‌تر از قبل شود؟ در اینجا راه‌های زیادی برای استفاده کردن از استراتژی‌ها، ایده گرفتن یا شکل دادن یک عملکرد برای غلبه بر بحران اقتصادی ارائه شده است:
-تحلیل استراتژی داخلی: یک نوع استراتژی شناخته شده در تجارت، شامل نگاه دوباره به شرکت است. قبل از هر چیز، موقعیت بازار و نیاز‌های آن را به‌خوبی مطالعه کنید. یکی از پتانسیل‌های بازار رقابتی، استفاده از توانایی‌های داخلی شرکت است. آن دسته از توانایی‌هایی که می‌تواند فقط مختص شما باشد. بعضی از این موارد شامل حقوق انحصاری اختراع، نمایندگی انحصاری، یک ارائه خوب در قالب یک برند ممتاز از طرف شرکت، مدیریت منحصربه‌فرد، روابط عالی و موثر با مشتری و همچنین دانش صنعتی خاص است. استفاده از هر یک از این توانایی‌ها می‌تواند امتیازی برای شرکت شده و راه موفقیت در رقابت و سربلندی از آن را پیش پای شرکت پهن کند.
مرحله بعد، پشتیبانی از خدمتی است که توسط شرکت ارائه شده است. این کار باعث می‌شود تا تداوم خاص بودن شرکت راحت‌تر میسر شود. پشتیبانی‌های مالی، حقوقی، نیروی انسانی و دانش‌های تکنیکی که فقط شرکت شما می‌تواند آن را به عهده گیرد. در مواردی که احساس می‌کنید شرکت به کمک نیاز دارد به دنبال نیروهای مستعد برای تقویت آن کمبودها باشید.

-برندتان را مدیریت کنید: اینترنت و دنیای مجازی تعامل بین مشتری و تولیدکنندگان را متحول کرده است. امروزه یکی از الزامات شرکت‌های معتبر، بر سر زبان‌ها بودن در دنیای مجازی است. دنیایی وسیع مانند شبکه‌های مجازی پرطرفدار، وبلاگ‌ها و سایت‌های جدید و البته تفسیر و توضیحاتی که مشتریان داخل سایت خود شرکت می‌نویسند. حمایت از نام و آوازه شرکت در دنیای مجازی نقش مهمی در روند شرکت دارد. اینجا مکانی است که یک گام اشتباه می‌تواند سند رخداد یک مصیبت را امضا کند!
از ایجاد گروه‌هایی که محصولات شما را نقد کرده و به مشتری اجازه اظهار نظر در مکان‌های عمومی را می‌دهد حمایت کنید. آن دسته از کسانی که پتانسیل تبدیل شدن به یک مشتری خوب را دارند از دیدن این ویژگی، مسلما خوشحال خواهند شد، چراکه با شرکتی روبه‌رو می‌شوند که می‌توانند انعکاس عقیده خود را در محصول نهایی ببینند! موفقیت در تجارت مجازی یعنی برقراری ارتباط با مشتری و ایجاد کانال‌هایی برای شنیدن نظر مشتری.
-تنظیم اهداف شدنی- سپس گسترش و توسعه:  یکی از روش‌های خروج از بحران اقتصادی، تنظیم درست اهداف شرکت است. در بسیاری از مواقع تعیین کردن هدفی که فقط و فقط با تلاش بسیار نایل می‌شود، می‌تواند انگیزه بخش باشد. می‌توانید برای رسیدن به این هدف، اول مقصدهای کوتاه و شدنی را انتخاب کرده و پس از رسیدن به آن، گام‌های بزرگ و توسعه ای را بردارید.

– برندتان را تقویت کنید: مشتری‌های واقعی شرکت را پیدا کنید و تلاش کنید تا با آنها ارتباط گسترده ایجاد کنید. برندی با شخصیت مستقل برای ارضای نیاز مشتری تولید کنید. برندی که نشان‌دهنده تمایز شما از رقبا خواهد بود.
ایجاد چالش‌های با سطح بالا، سطح توانایی و عملکرد شرکت شما را نیز افزایش می‌دهد، حتی در شرایط اقتصادی نابسامان. شرکت ماشین‌سازی Ford یکی از بهترین مثال‌ها برای شرکت‌های بزرگ است که توانسته دهه‌ها با بحران اقتصادی مقابله کند. این شرکت نه‌تنها از رکود نجات پیدا کرده بلکه توانسته رتبه دومین شرکت ماشین‌سازی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۰ را به خود اختصاص دهد.
یک تصمیم با ریسک بالا در سال ۲۰۰۶ و گرفتن وام ۶/ ۲۳ میلیارد دلاری توانست به شرکت فورد کمک کند تا به سرعت محصول جدیدش را وارد بازار کرده و جریان قدرتمندی از نقدینگی را برای شرکت به ارمغان بیاورد. این تصمیم جسورانه باعث شد تا فروش شرکت از ۳/ ۵ میلیون دستگاه خودرو به ۸ میلیون دستگاه در سال رسیده و خود را در مقام مقایسه با تولیدکننده‌های مقتدری چون تویوتا قرار دهد.

نجات پیدا کردن از شرایط اقتصادی متزلزل نشان از موفقیت یک شرکت نیست،مدیران برتر به دنبال تخمین سرمایه‌هایی در داخل شرکت هستند که نه‌تنها آنها را از بحران نجات می‌دهد بلکه آینده شرکت را قویتر از آنچه هست می‌بینند. این موارد نیازمند تصمیم‌های مستحکم و بسنده نکردن به رقابت با رقبای ضعیف است.
حرفه‌ای‌های دنیای تجارت از چالش‌های بزرگ نمی‌ترسند، بلکه دانش و مهارت خود را بالا می‌برند تا بر آن مشکل غلبه کنند. اولین قدم افزایش دانش، مهارت‌های مدیریتی در کلاس‌های آموزشی، مدارک آنلاین در اینترنت و دوره‌های حرفه‌ای است.
وقتی شرکت شما موفق می‌شود، شما هم یک مرحله بزرگ‌تر می‌شوید. حال اگر مهارت‌ها با هم جمع شود چه خواهد شد؟ مثل دنیای اینترنت که می‌تواند تجربه‌های مختلف را پیش پای شما قرار دهد و شما را آماده رقابت با رقبای بزرگ‌تر کند.

راه های افزایش فروش اینترنتی

برچسب ها

نظرات شما

    ممنون مفید بود

    چگونه یک کسب و کار درست کنیم اول!